DO KAWY #36 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #36 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasze dzisiejsze polecenia z pewnością spodobają się wielbicielom książek. I od jednaj z nich jak zwykle zaczniemy. W ostatnim czasie coraz bardziej popularna staje się idea Zero Waste, która propaguje, najprościej rzecz ujmując, uniknięcie generowania tak dużej ilości odpadów i śmieci. Jak możemy to zrobić? Dowiemy się tego z książki Pokochaj swój dom. Zero Waste Home, czyli jak pozbyć się śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas. Jej autorka, Bea Johnson opowiada w niej również o tym, jak żyjąc w zgodzie z tą ideą, oszczędzimy jednocześnie swój czas, pieniądze i energię. Książka to zbiór praktycznych porad, które mogą okazać się przydatne w każdym gospodarstwie domowym.

pokochaj swoj dom recenzjaźródło: Empik

#2

A jeśli już jesteśmy w temacie książek to wszystkim miłośnikom czytania przypominamy, że jeszcze do 8 października potrwa akcja Kultura na widoku. To już czwarta edycja tego wydarzenia, dzięki któremu przez cały miesiąc mamy możliwość skorzystania z dostępu do książek, filmów i muzyki i to za darmo lub w bardzo niskich cenach. Znajdziecie tam sporo ciekawych ebooków oraz audiobooków.

źródło: Kultura na widoku

 

#3

A jeśli lubicie czytać książki i brakuje Wam na to czasu zajrzyjcie na bloga Smart Nest. We wpisie Jak czytać więcej książek Basia radzi nam jak to zrobić, aby znaleźć czas na lekturę.

źródło: Smart Nest

#4

Komunikacja z drugim człowiekiem odgrywa bardzo ważna rolę w naszym życiu – zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Okazuje się jednak , że w wielu przypadkach nie jest to jednak takie proste. Co zrobić, by zrozumieć innych i jednocześnie być zrozumianym? Kluczem do sukcesu jest styl w jakim porozumiewamy się z naszym rozmówcą. Na swoim blogu Katarzyna Berska przybliża nam, na czym powinna polegać komunikacja empatyczna, jakie są jej zalety i jak powinna wyglądać skuteczna rozmowa.

źródło: Katarzyna Berska

#5

Co jeść w pracy i w szkole, żeby było zdrowo, szybko i wygodnie? To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu z Was. Na swoim blogu Dr Lifestyle dzieli się ciekawymi pomysłami na takie właśnie posiłki. Tym razem znajdziecie tu smakowite propozycje czytelniczek bloga, wybrane przez autorkę.

źródło: Dr Lifestyle

#6

Od 6 do 8 października będziecie mieli okazję wziąć udział w Warsaw Home 2017. Targi to miejsce, w którym spotkają się architekci, projektanci wnętrz, właściciele firm, sklepy oraz ich klienci. Jeśli szukacie inspiracji w zakresie aranżacji wnętrz z pewnością znajdziecie je na Warsaw Home.

warsaw home targiźródło: Facebook

#7

Na koniec polecamy Wam świetną płytę. Paweł Domagała i jego debiutancki album Opowiem Ci o mnie z pewnością zasługują na Waszą uwagę. My jesteśmy zachwyceni.

paweł domagała recenzjaźródło: Empik

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Basia | Smart Nest 30 września 2017 (22:33)

    Dziękuję :))) Książki to moja wielka miłość, a polecenie tego właśnie wpisu to wielka radość :))) <3

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.