DO KAWY #165 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #165 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś polecamy piękną i napawającą nadzieją historię neurolożki Barbary K. Lipskiej, która dokonała, zdawać by się mogło, niemożliwego. Pokonała raka mózgu dzięki skutecznej terapii, a jej doświadczenia pomogły jej w dalszych badaniach nad chorobą i zmianami osobowościowymi człowieka. Doktor Lipska we współpracy z Elaine McArdle powiada o swoich przeżyciach w książce Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił. Zakupić można ją np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOE źródło: Empik

#2 Muzyka

James Taylor w swojej nowej płycie American Standard zaczerpnął inspiracji z ponadczasowych klasyków muzyki amerykańskiej i nadał im własnego, oryginalnego wydźwięku. Muzyk znany jest dzięki czarującemu głosowi, który w połączeniu z delikatnymi dźwiękami akustycznej gitary potrafi przenieść słuchaczy w prawdziwie błogie miejsce. W przypadku tej płyty jest dokładnie tak samo. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

muzyka do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

W internetowym repertuarze znalazł się wspaniały spektakl Wszystko o mojej matce. Zainspirowany hiszpańsko-francuskim filmem reżyserii Pedro Almodóvara, Tomasz Śpiewak napisał go z myślą o mężczyznach, którym w trakcie dorastania brakowało matki – jednej z najważniejszych kobiet w ich życiu. Spektakl obejrzycie TUTAJ.

teatr GREEN CANOE

#4 Miejsce w sieci

W jednym z wydań DO KAWY mieliśmy przyjemność przedstawić Wam muzykę utalentowanej pianistki Hanny Raniszewskiej znanej jako Hania Rani. Jej przepiękne, pełne delikatności i odwagi utwory zdobywają coraz więcej wielbicieli nie tylko w Polce. Nic więc dziwnego, że w przestrzeni internetowej jest o niej coraz głośniej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o artystce, to polecamy Wam artykuł magazynu K MAG, w którym Hania opowiada o sobie, swojej muzyce i inspiracjach. Artykuł przeczytacie TUTAJ.

Mazurek to ciasto, które tradycyjnie gości na wielu polskich stołach wielkanocnych. Sposobów na jego przygotowanie jest więcej, niż można by się spodziewać, a my rekomendujemy Wam w tym roku przepis na mazurek orzechowy z karmelem, który znajdziecie na stronie magazynu Zwierciadło. Wygląda i smakuje obłędnie.

źródło: Magazyn Zwierciadło

#5 Relaks

Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie to jedna z wielu placówek kulturowych, które dzielą się swoimi kolekcjami w Internecie. Jednak jako jedna z niewielu oferuje dodatkową rozrywkę, która umili nam trochę ten ciężki czas. TUTAJ zabawicie się w XVIII-wiecznych fryzjerów i puścicie wodze fantazji. Może Wam uda się stworzyć lepiej prezentującą się stylizację:) A kiedy będziecie już zadowoleni z rezultatów, możecie sięgnąć po kolekcje muzeum online TUTAJ.

relaks muzeum GREEN CANOEźródło: V&A

Akcja Zostań w domu #ze mną to zbiór materiałów twórców na YouTube, którzy aktywnie zachęcają nas do aktywnego spędzania czasu w domu i dbania tym samym o zdrowie swoje i innych. Ćwiczenia, wywiady, kulinaria, rozrywka – to wszystko czeka na Was TUTAJ.

youtube do kawy GREEN CANOEźródło: YouTube

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    cleandream 11 kwietnia 2020 (18:24)

    Narobiłaś mi smaka na mazurka. Do kawki jak znalazł :-)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.