DO KAWY #70 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #70 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Nowa książka autorki bestsellerowej powieści o Beksińskich przybliża nam tym razem historię życia Krzysztofa Komedy, kompozytora i pianisty jazzowego, który jest uznawany za wyjątkowo tajemniczego. Magdalena Grzebałkowska w swojej nowej książce Komeda. Osobiste życie jazzu pokazuje nam również jak wyglądało środowisko cyganerii jazzowej lat 50′. Dociera do źródeł, które nie były wcześniej znane. To zdecydowanie gratka dla fanow jazzu, ale nie tylko!

źródło: Empik

#2 Muzyka

Po sukcesie pierwszej części płyty, na której na której znani wykonawcy piosenek, tacy jak Ewa Bem, Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki, śpiewali utwory, których pierwowzorami były rymy rodzimych raperów, m.in. Łony, Pezeta, Tedego nadszedł czas na drugą część. Na Albo inaczej 2 tym razem usłyszymy hiphopowe teksty  do melodii skomponowanych przez Obijalskiego, w wykonaniu młodych wokalistów – m.in. Natalii Nykiel, Darii Zawiałow, Justyny Święs, Rosalie czy Krzysztofa Zalewskiego.

źródło: Alkopoligamia

#3 Teatr/Kino

Festiwal Nowe Horyzonty to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Jak piszą sami jego twórcy: To festiwal wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. Odbędzie się on już po raz 18 we Wrocławiu od 26.07 do 5.08.2018.

źródło: Facebook

#4 Miejsce z klimatem

Złoty Jar to niesamowite miejsce w Górach Złotych. Piękne klimatyczne wnętrza, skrzypiące drewniane podłogi i otaczająca ze wszystkich stron natura to nie wszystkie zalety tego pensjonatu. Ten cichy zakątek, oddalony od miejskiego zgiełku oferuje również smaczne posiłki oraz wspaniała atmosferę. Czego chcieć więcej?

źródło: Złoty Jar

#5 Miejsce w sieci

Fridę Kahlo zna i podziwia cały świat. Jeśli więc interesujecie się życiem i twórczością tej artystki to polecamy Wam zajrzeć na stronę Faces of Frida.  Jest to projekt platformy Google Arts & Culture, która od kilku lat współpracowała z siecią muzeów i ekspertami z całego świata, aby zgromadzić dla nas w jednym miejscu ponad 800 dzieł i przedmiotów związanych z życiem Fridy.

źródło: artsandculture.google.com

#6 Wydarzenie

Już 2 czerwca we Wrocławiu na Polach Marsowych rozpocznie się tegoroczny Festiwal Kolorów, który odbędzie się następnie w wielu innych miastach. Festiwal jest otwarty dla wszystkich i całkowicie darmowy.

źródło: Festiwal Kolorów

#7 Relaks

Nasze dzisiejsze polecenia kończymy również festiwalem. Festiwal Lodów Rzemieślniczych to wspaniały pomysł na relaks w upalne lato. 1 lipca na Polu Mokotowskim możecie spróbować przepysznych, naturalnych smaków, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej wyszukanych. Wielbiciele lodów z pewnością będą zachwyceni!

źródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.