DO KAWY #241 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #241 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Nasze piątkowe wydanie DO KAWY rozpoczynamy książką, która w ostatnim tygodniu skradła nasze serce. „Tworzę ogród naturalny” autorstwa Piet’a Oudolf, Henk’a Gerritsen to idealna pozycja dla wszystkich, którzy kochają naturalistyczne, ciut romantyczne ogrody, w których wszystko prawdziwie żyje:) Ten wyjątkowy poradnik podzielony został na trzy części. Pierwsza to wykaz i opis roślin, które sprawdzą się w naturalnym ogrodzie. Druga część stanowią podpowiedzi i kombinacje dotyczące łączenia poszczególnych gatunków roślin, tak aby zachwycały przez cały rok. Trzecia to cenne wskazówki dotyczące ich pielęgnacji. Zarówno dla specjalistów jak i zupełnie początkujących ogrodników, ta pozycja będzie idealna. Serdecznie polecamy :)

 

źródło:wytwornia.com

#2 Muzyka

Już za parę dni, w Niedzielę Wielkanocną na antenie Telewizji Polskiej wyemitowany zostanie koncert Wielkanocny pt. „Cud życia”, którego gościem będzie światowej sławy tenor- Jose Carreras. Hiszpański śpiewak wystąpi w auli Politechniki Warszawskiej, a towarzyszyć będzie mu chór oraz orkiestra Filharmonii Podlaskiej. Podczas koncertu wystąpią także inni artyści m.in. Alicja Węgorzewska, Edyta Górniak czy Julia Belei. Transmisja koncertu  rozpocznie się o godzinie 17:25. Polecamy :)

źródło:radioclassique.fr

 

#3 Teatr/ kino

Dziś zapraszamy was na spektakl „Resztki” do Teatru Wybrzeże. „Nigdy nie wiesz, co ci zapadnie w pamięć, ani czego się będziesz wstydził…”- te słowa doskonale opisują sam spektakl, ale także nasze życie. Tęsknota za tym co było oraz za osobami, które nie wrócą. Adaptacja została oparta na wątkach STRAMERA Mikołaja Łozińskiego- kroniki opowiadającej historię rodziny Żydowskiej. Bardzo przejmujący obraz przemijania i niepamięci. Sztukę możecie obejrzeć już 19 kwietnia o godzinie 19:00. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło:teatrwybrzeze.pl

#4 Miejsce z klimatem

 

 

#5 Miejsce w sieci

Czas pędzi jak szalony. Praca, dom, zakupy i jeszcze świąteczne gotowanie… Jeśli jeszcze nie macie ustalonego manu na świąteczne dni to serdecznie polecamy Wam kanał na You Tube „Agnieszka Mielczarek- jedz inaczej”. Znajdziecie tam mnóstwo smacznych i zdrowych przepisów. Nasze serca…i żołądki skradła wytrawna babka wielkanocna. Koniecznie musicie jej spróbować!:) Polecamy! :)

 

#6 Relaks

Jeśli do tej pory nie mieliście czasu na wymyślenie i wykonanie dekoracji Wielkanocnych to przychodzimy z pomocą. Poniżej krótki film o pięciu ciekawych i szybkich w wykonaniu ozdobach, które nadadzą Waszym wnętrzom świąteczny charakter:)

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

 • comment-avatar
  Natalia 15 kwietnia 2022 (16:07)

  Uwielbiam tę serię 😊

  • comment-avatar
   test 19 kwietnia 2022 (12:18)

   Bardzo się cieszymy:)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.