DO KAWY #231 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #231 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś nasz cykl DO KAWY rozpoczynamy książką „Zimowanie”. Choćiaż  tęsknimy już do wiosny i wyczekujemy jej niecierpliwie to zachęcamy Was do zagłębienia się w tej lekturze. Katherine May w swojej książce przybliża nam przeżywanie życiowych zim. To właśnie owe zimy są momentami wyciszenia i refleksji. Zimowanie jest przygotowaniem się na nowe, nabraniem sił i oddzieleniem tego co już było. Autorka w swą opowieść wspaniale wplata przeróżne przykłady z literatury czy świata przyrody. Pomaga nam zrozumieć, że życie opiera się na cykliczności oraz jak przejść przez zimę, aby dobrze przygotować się na lato:) Polecamy:)

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

„Karuzela gna” to wyjątkowy projekt stworzony przez znakomitych, młodych artystów. Ponad czterdziestoosobowy chór, band i autorskie aranżacje najwięskszych przebojów.  Ten niezwykły koncert odbędzie się w w największych miastach w Polsce. Już w niedzielę, 6 lutego artyści wystąpią w Gdańsku, a tydzień później w Toruniu. Usłyszeć będzie można takie przeboje jak „Cichosza”, „Zacznij od Bacha” czy „Białą armia”. Więcej szczegółów oraz bilety znajdziecie TUTAJ.

źródło:stayhappening.com

 

#3 Teatr/kino

Dziś polecamy Wam spektakl pt. „ART”, który obejrzeć możecie już 15. i 16. lutego w Teatrze 6. Piętro. Sztuka ta opowiada o przyjaźni trojga mężczyzn. Gdy jeden z nich kupuje bardzo drogi obraz wywołuje tym lawię emocji, która może ich przyjaźni zagrozić. „Art” to spektakl pełen humoru i błyskotliwych dialogów, opowiadający o potrzebie przyjaźni, tolerancji oraz sztuki, która jest w naszym życiu bardzo ważna. Spektakl reżyseruje Eugeniusz Korin, a obsadzie zobaczymy takich znakomitych aktorów jak Michał Żebrowski, Borys Szyc czy Janusz Chabior. Więcej informacji znajdziecie na stronie Teatr6pietro.pl. Polecamy :)

źródło:strefalifestyl.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Kochamy światełka! Zarówno te które tworzą płomienie świec, jak i te z lampek na druciku. Właśnie dlatego, Muzeum Dejavu  znajdujące się w Gdańsku tak nas oczarowało:) Miliony światełek, kolorów oraz bardzo ciekawa oferta edukacyjna. Wizyta w tym miejscu to strzał w dziesiątkę! Nikt nie będzie się nudził- zrówno dorośli, jak i dzieci znajdą coś dla siebie:) Polecamy :)

źródło:gdziewpolscenaweekend.pl

 

#5 Miejsce w sieci

W związku z naszą wielką pasją ogrodniczą bardzo chętnie obserwujemy i czytamy blogi o takiej właśnie tematyce. Zachwycamy się i podziwiamy innych ogrodników, którzy tworzą w sieci miejsca z pasją i miłością. Blog Twój Ogrodnik to z miejsce, które z pewnością pokochacie:) Ogrom cennych wskazówek dotyczących roślin oraz przepiękne zdjęcia oczarują Was:) Polecamy:)

#6 Relaks

Czy słyszeliście już o EBRU? Jest to szczególny rodzaj malarstwa- obrazy tworzy się na wodzie:) Ebru to tradycyjna sztuka turecka podczas której zdobi się papier przy pomocy nakładanych warstwowo farb na powierzchnię wody. Dzięki temu, wzory jakie zostaną utworzone są niepowtarzalne. Może warto spróbować i odkryć swoj talent? Więcej o tej ciekawej sztuce znajdziecie na stronie Hertmanus.pl :)

źródło:nawalizkach.com.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.