DO KAWY #46 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #46 – kino, lektura, pasja.

#1

Małgorzata Czyńska, autorka książki Dom polski. Meblościanka z pikasami zapytała swoich rozmówców – osoby związane z dizajnem i projektowaniem wnętrz o to, jak wyglądały nasze domy kiedyś i obecnie. Z ich opowieści wyłania się zarys tego, jak zmienia się polski dizajn, nasze mieszkania, gusty i styl życia. To wszystko uzupełnione jest rozmowami z historykiem sztuki i socjologiem. Więcej o książce przeczytacie TUTAJ.

dom polski recenzja czyńskaźródło: Wydawnictwo Czarne

#2

A jeśli planujecie przeczytać powyższą lub jakąkolwiek inną książkę polecam Wam najpierw zajrzeć na bloga Slow Reading. Dowiecie się z niego, jak czytać uważnie. Co zrobić aby z lektury zapamiętać jak najwięcej i szybko tego nie zapomnieć? Zobaczcie na stronie Ani.

źródło: Slow Reading

#3

Na blogu Krytyka Kulinarna przeczytacie tekst jak najbardziej na czasie – o tym jak naturalnie wspomagać odporność i jakie domowe sposoby pomogą nam w chorobie. Większość tych metod z pewnością znacie, ale w sezonie jesienno-zimowym warto sobie o nich przypomnieć.

źródło: Krytyka Kulinarna

#4

Na stronie Jacka Kłosińskiego znajdziecie ciekawy artykuł, a także podcast na temat kreatywnej pracy. Dowiecie się z niej, co tak naprawdę ogranicza naszą kreatywność. Przeczytacie tu o blokadach, które siedzą w naszej głowie i hamują  pomysłowość oraz o tym, jak sobie z tym radzić.

źródło: Kłosiński

#5

Jesień i zima to pory roku, kiedy wielu z nas dopada chandra, a nasz nastrój pozostawia wiele do życzenia. W Magazynie Psychologicznym Bang  znajdziemy trzy, bardzo proste sposoby na to, jak sobie z tym radzić.

źródło: Magazynie Psychologicznym Bang

#6

Podczas zbliżającego się weekendu w Warszawie odbędą się Targi Rzeczy Ładnych. Swoje produkty zaprezentują nam najlepsze polskie firmy i projektanci. Będziemy mieli również okazję wziąć udział w warsztatach, prezentacjach i panelach dyskusyjnych, poświęconych m.in. projektowaniu, czy historii wzornictwa w Polsce.

źródło: Facebook

#7

Już dziś premiera najnowszego filmu Woodego Allena Na karuzeli życia. Historia rozgrywa się na Coney Island w latach 50. Więcej dowiecie się ze zwiastunu poniżej. W rolach głównych zobaczymy Kate Winslet, Jima Belushi oraz Justina Timberlake’a. Fani Allena z pewnością niecierpliwie czekali na ten dzień.

Dziękuję za Twój komentarz.

4 komentarze

 • comment-avatar
  Ewa 1 grudnia 2017 (17:26)

  ja mam zamiar dziś – w ten śliczny pierwszy grudniowy wieczór po ciężkim tygodniu – wybrać się do kina. Jeszcze nie na nowego Allena, ale na polską „Cichą noc”! Dzięki za ciekawy wpis. Twoją książkę Asiu (jeśli mogę tak na ty) zamówiłam na liście życzeń prezentowych :) Mam nadzieję, że dostanę.

 • comment-avatar
  Dorota K 1 grudnia 2017 (15:18)

  Bardzo interesujący blog, piękne zdjęcia, chętnie tu zostanę :) Pozdrawiam serdecznie :)

 • comment-avatar
  Robert 1 grudnia 2017 (14:59)

  Aż mnie zabolało jak zobaczyłem to ostatnie zdjęcie z brudnym od kawy kubkiem leżącym na książce.

 • comment-avatar
  aldia.arcadia 1 grudnia 2017 (08:49)

  Nie znałam żadnej z Twoich propozycji.
  Wszystkiego dobrego w Grudniu :) !

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.