DO KAWY #116 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #116 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Auta dla nas, auta dla mas autorstwa Piotra Ambroziewicza to książka idealna dla osób interesujących się historią Polski oraz motoryzacją. Za pośrednictwem samochodów poznajemy w tej lekturze sytuację polityczną i społeczną oraz codzienne życie w Polsce Ludowej. Jest ona wypełniona masą ciekawych historii – zabawnych, absurdalnych, a czasem nawet strasznych. Zainteresowani znajdą tę książkę np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Księgarnia PWN

#2 Muzyka

Mamy dla Was propozycję już na cieplejsze dni. 7 i 8 czerwca odbędzie się w Świeciu 9. edycja festiwalu Blues na Świecie. Jak zawsze będziemy mieli okazję usłyszeć brzmienia bluesowe w najlepszym wykonaniu. Swoją obecnością zaszczycą nas także artyści grający muzykę okołobluesową, dlatego nie zabraknie na koncertach dobrego rocka, jazzu, funku oraz soulu. Bilety oraz pełną listę wykonawców znajdziecie TUTAJ.

muzyka GREEN CANOEźródło: Blues na świecie

#3 Teatr/Kino

Na przełomie maja i czerwca odbędzie się z kolei Krakowski Festiwal Filmowy. Jego 59. edycja trwać będzie od 26 maja do 2 czerwca, a podczas tych ośmiu dni zobaczymy ponad 250 filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych z Polski i całego świata, prezentowanych w sekcjach konkursowych oraz na pokazach specjalnych. Poza tym możemy spodziewać się wielu dodatkowych atrakcji takich jak koncerty, spotkania z twórcami oraz wystawy. Bilety i karnety dostępne są nadal w cenie promocyjnej. Znajdziecie je TUTAJ.

kino GREEN CANOEźródło: Krakow Film Festival

#4 Miejsce z klimatem

Cafe Libertas w Gdańsku to jedno z najbardziej lubianych miejsc nie tylko przez Gdańszczan, ale wszystkich wędrujących w trójmiejskie rejony. Zasmakować możemy tutaj pieszczących podniebienie, oryginalnych słodkości – w towarzystwie kawy lub herbaty oraz rozbrzmiewających dźwięków jazzu.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/ Cafe Libertas

#5 Miejsce w sieci

Choć Wielkanoc już za nami, to nigdy nie jest za późno na poznanie kilku ciekawostek związanych z tym świętem. Google Arts & Culture przygotowało zestawienie mniej i bardziej znanych nam tradycji wielkanocnych z całego świata. Na ich temat przeczytacie więcej TUTAJ.

#6 Wydarzenie

Pierwsze Targi wnętrz tropikalnych Jungleholic odbędą się 11 maja w Warszawie. Miłośnicy natury i podróżowania znajdą na nich niepowtarzalne elementy wystroju zachowane m.in. w stylistyce boho, etno, eklektycznej i tropikalnej. Oprócz tego będzie także możliwość nabycia naturalnych kosmetyków i ubrań, skosztowania egzotycznych przekąsek oraz wzięcia udziału w interesujących warsztatach. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: Facebook/Jugleholic

#7 Relaks

Twórczość Salvadora Dali, jednego z najwybitniejszych twórców nurtu surrealistycznego, jest z pewnością wszystkim znana. Pośród wszystkich jego dzieł najmniej rozpoznawalne są ilustracje, których w swoim dorobku artysta miał naprawdę wiele. Już od dzisiaj, aż do 11 sierpnia, będziemy mogli obejrzeć je na wystawie Salvador Dali – Boska komedia – z prywatnej Kolekcji Kesauri w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Więcej na temat wystawy dowiecie się TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.