DO KAWY #48 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #48 – kino, lektura, pasja.

#1

Najlepszy kraj na świecie Niny Witoszek to książka o Norwegii, która pokazuje, że kraj fiordów, szczęśliwych, zamożnych ludzi, wolności i zapierających dech w piersiach widoków posiada jeszcze inne, nieznane nam dotąd oblicza. Dzięki głębokiej analizie autorki, polskiej historyczki kultury od lat mieszkającej w Norwegii, mamy okazje przyjrzeć się i lepiej zrozumieć wiele zachodzących tam zjawisk. Nina Witoszek ukazuje Norwegię jako kraj, który nie jest pozbawiony kontrastów, absurdów i jednokierunkowego myślenia o pewnych kwestiach.  To z pewnością bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy interesują się Skandynawią i chcieliby skonfrontować swoje wyobrażenia, a także stereotypy na temat tego kraju.

witoszek najlepszy kraj na świecie recenzjaźródło: Wydawnictwo Czarne

#2

W Magazynie Label znajdziecie zestawienie najciekawszych polskich i zagranicznych restauracji i kawiarni w 2017 roku. Jakie wnętrza najbardziej podobały się czytelnikom magazynu? Zobaczcie sami, jak piękne wnętrza potrafią mieć nie tylko domy, ale również restauracje.

źródło: Label Magazine

 

#3

Na stronie Culture.pl znajdziecie ranking najbardziej luksusowych produktów żywnościowych, pochodzących z Polski. Jesteście ciekawi co znajduje się na liście i jakie ekskluzywne potrawy produkowane są w naszym kraju? Zajrzyjcie na stronę.

źródło: Culture.pl

#4

Kiedy wyruszamy w podróż najważniejszymi pamiątkami, jakie z niej przywozimy są zazwyczaj zdjęcia. Jeśli chcecie wiedzieć, jak je robić, aby nasze fotografie wyglądały jeszcze lepiej to zajrzyjcie na bloga 101countriesbefore50.com, na którym znajdziecie bardzo ciekawy poradnik na ten temat. Anita i Paweł podpowiadają między innymi, jakie są podstawowe zasady fotografowania, o co należy zadbać jeszcze przed samym wyjazdem, a także kiedy i jak najlepiej robić zdjęcia. Drugą część poradnika dotyczącą sprzętu fotograficznego znajdziecie TU.

źródło: 101countriesbefore50.com

#5

Wyprzedaże zimowe ruszyły już jakiś czas temu także w sklepach wnętrzarskich. Jeśli chcecie upolować ciekawe produkty do domu w niższych cenach na Elle Decorations znajdziecie przewodnik, który podpowie Wam gdzie szukać ciekawych promocji.  Dodatkowo ma być on stale aktualizowany, dlatego uważamy, że warto do niego zajrzeć.

źródło: Elle Decorations

#6

W grupie raźniej. Ale czy aż tak produktywnie? Okazuje się, że niestety nie i kiedy pracujemy w większym gronie, nie angażujemy się tak bardzo jak wtedy, kiedy wykonujemy pracę samodzielnie. Na portalu Mała Psychologia przeczytacie ciekawy artykuł o zjawisku, które sprawia, że tak właśnie jest czyli o tym, czym jest próżniactwo społeczne.

źródło: Mała Psychologia

#7

U2 nie trzeba nikomu przedstawiać, ale może nie wszyscy wiedzą że w grudniu ukazała się ich najnowsza płyta. Songs Of Experience to kontynuacja wydanego w 2014 roku albumu Songs Of Innocence. Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Mamy tu jakichś fanów U2?

źródło: Empik

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

 • comment-avatar
  bluuu 29 grudnia 2017 (22:43)

  Odpowiedź na pytanie nr 7: macie :)

  PS. Dziękuję pięknie za cykliczną dawkę inspiracji!

 • comment-avatar
  Tereska 29 grudnia 2017 (14:44)

  Joanno, po otworzeniu Twojej strony nadal wyskakuje zaproszenie na spotkanie, ktore odbedzie sie … 5 grudnia

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.