DO KAWY #87 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #87 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Henry Fraser jest młodym artystą malującym za pomocą ust i mówcą motywacyjnym. W wieku siedemnastu lat uległ wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany od szyi w dół. W książce Małe wielkie rzeczy opowiada jak diametralnie zmieniło się jego życie i jak on sam musiał się z tymi zmianami zmierzyć. Dzięki wyzwania i przeszkodom, które pojawiały się na jego drodze nauczył się znajdować pozytywne strony każdej sytuacji. Opowieść ta pokazuje jak wiele siły ma w sobie każdy człowiek i nawet w najcięższych momentach życia zawsze może podnieść się i iść naprzód. Książka dostępna jest np. TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: Świat Książki

#2 Muzyka

Lenny Kravitz powraca z kolejnym albumem. Raise Vibration zawiera w sobie elementy różnych stylów muzycznych, w których artysta zwykł tworzyć. Nie zabrakło utworów funkowych, rockowych, soul, country oraz pięknych ballad. Wszystkie kompozycje, choć różnią się od siebie, stanowią spójną całość i na swój sposób oddają to, co muzyk pragnie przekazać słuchaczom. Imponujący jest fakt, że artysta sam wyprodukował swoją płytę oraz zagrał partie większości instrumentów dających się w niej słyszeć. Album jest dostępny np. TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Hasłem przewodnim WAMA Film Festival jest wielokulturowość. Nie jest to jedynie festiwal filmowy, ale wydarzenie zachęcające do dyskusji na temat problemów mniejszości narodowych, emigracji, małych ojczyzn oraz funkcjonowania grup etnicznych, społecznych i religijnych. Tytułem 3. edycji była tożsamość, 4. – otwartość. Tegoroczna 5. edycja festiwalu będzie się skupiała na godności. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Olsztyna w dniach 9-13 października. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: WAMA Festival

#4 Miejsce z klimatem

Mieszkańcom Białegostoku być może znany jest lokal GRAM OFF ON – miejsce z przyjemnym klimatem, idealne na popołudniowe i wieczorne spotkania oraz samotne wypady na obiad, czy kawę. Zamówimy tutaj pizze, tacos, enchilady oraz sałatki i przystawki – w tym sporo propozycji wegetariańskich i wegańskich. Do wyboru mamy wiele rodzajów kaw i herbat oraz alkoholi zimnych i grzanych. Różnorodne menu sprawia, że ta kawiarnia przyciąga do siebie gości w każdą porę roku. Oprócz pysznych dań interesujące są również często urządzane specjalne wydarzenia, tak jak wieczory literackie. Więcej dowiecie się zaglądając TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: Facebook/Gram off on

#5 Miejsce w sieci

Stosujecie naturalne kosmetyki, ale czasami widzicie, że przysparzają one Waszym cerom więcej problemów niż korzyści? Mimo, że posiadają naturalny skład, to niektóre składniki mogą działać zapychająco, szczególnie w przypadku cery tłustej i problematycznej. Na blogu Make Happy Day Olga napisała niedawno bardzo przydatny artykuł o tym co może zapychać w kosmetykach naturalnych, a co nie powinno. Wpis znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: Make Happy Day

#6 Wydarzenie

Od 5 do 7 października w Warszawie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego trwać będą 16. Warszawskie Targi Sztuki. Weźmie w nich udział ponad 60 galerii sztuki współczesnej i antykwariatów z całej Polski. To wydarzenie jest świetną okazją do zobaczenia i kupienia dzieł polskich uznanych artystów współczesnych m. in. Magdaleny Abakanowicz, Jana Tarasina, Józefa Hałasa, czy Moniki Szwed oraz przedwojennych malarzy takich jak Wojciech Kossak, czy Olga Boznańska. Dostępne będą także zdjęcia polskich fotografików, rzemiosło artystyczne i biżuteria. Na wszystkich miłośników sztuki będzie czekać także wiele innych atrakcji. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: Warszawskie Targi Sztuki

#7 Relax

Targi Rzeczy Ładnych, które odbędą się w ten weekend w Warszawie to dwudniowy przegląd najlepszego polskiego designu. Podczas wydarzenia organizowane są warsztaty, wystawy, prezentacje i panele dyskusyjne poświęcone projektowaniu i historii wzornictwa w Polsce. Targi mają na celu wspieranie i popularyzację polskiego designu. Wszystkich kochających polskie wzornictwo i po prostu ładne rzeczy gorąco zachęcamy do wzięcia udziału. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie Green Canoeźródło: Targi Ładnych Rzeczy

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.