DO KAWY #169 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #169 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności – reportaż Eweliny Rubinstein przybliża czytelnikom sytuację bezdomnych mieszkających na ulicach polskich miast. Rozmowy z osobami w różnym wieku, z zupełnie innymi historiami pomagają wyjaśnić, co takiego stało się w ich życiu, że znaleźli się w obecnej sytuacji. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tą książką, to znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Psychoskok

Bardzo ciekawą i świetnie wydaną książką jest Języczni. Co język robi naszej głowie Jagody Ratajczak. Dzięki tej lekturze możemy lepiej poznać umysł, który posługuje się różnymi językami – jak zmienia się jego sposób myślenia, widzenie świata oraz jakie trudności napotykamy komunikując swoje uczucia w obcym nam języku. Książka dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Karakter

#2 Muzyka

Nowy projekt muzyczny sławnego muzyka bluesrockowego Joe Bonamassy zadebiutował niedawno z nową płytą Easy To Buy, Hard To Sell. W jego tworzeniu uczestniczyli przede wszystkim muzycy z koncertowego zespołu artysty. Komu polecamy utwory tego albumu? Na pewno wielbicielom brzmień rockowych i bluesowych oraz muzyki instrumentalnej. Nie zawiodą się:) Płyta dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy muzyka GREEN CANOEźródło: Empik

Szukacie dobrego koncertu online? Mamy jeden – legendarnej grupy Pink Floyd, która w obecnej sytuacji zdecydowała się opublikować kompletne nagranie koncertu z 1994 roku w celu zbierania funduszy na walkę z koronawirusem. Dla wielu będzie to cudowna podróż w przeszłość. Koncert obejrzycie na oficjalnym kanale YouTube zespołu.

#3 Teatr/Kino

W niedzielę 10 maja o godz. 20:00 odbędzie się premiera spektaklu Wysokie C, którego premiera w Teatrze Mazowieckim w Warszawie została przełożona. Będzie to spektakl online, w którym bohaterki Marta i Mary będą przedstawione z dwóch różnych pomieszczeń, bez bezpośredniego kontaktu ze sobą. Zapowiada się więc podwójnie ekscytujące wydarzenie, w którym będzie można wziąć udział TUTAJ.

teatr online GREEN CANOEźródło: Facebook/Sukces Pisany Szminką

#4 Miejsce w sieci

Domowa wizyta w Paryżu, a dokładnie w przepięknym Luwrze jest możliwa. Francuskie muzeum sztuki udostępniło swoje wystawy online i zaprasza wszystkich chętnych do obcowania ze sztuką. TUTAJ znajdziecie dostępne atrakcje, a wśród nich kilka bardzo ciekawych.

do kawy luwr online GREEN CANOEźródło: Louvre

Włoska scena operowa La Scala stoi przed nami otworem w Google Arts & Culture. Dzięki temu projektowi mamy okazję zagłębić się w historię najsłynniejszego teatru, ciekawostki związane z jej wnętrzem oraz kulisami spektakli, muzykami i aktorami. To wszystko dostępne jest TUTAJ.

relaks teatr GREEN CANOE

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.