DO KAWY #31 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #31 – kino, lektura, pasja.

#1

Zaczynamy dziś od książki wcale nie tak nowej, bo wydanej w zeszłym roku, jednak do tej pory o niej nie wspomnieliśmy, a naprawdę warto. Fotograf i reportażysta Filip Springer przejechał całą Polskę i przygotował dla nas przewodnik po rodzimej architekturze, pokazując zarówno jej piękno, jak i brzydotę. W Księdze Zachwytów znajdziemy najciekawsze budynki w Polsce widziane oczami autora, które dzięki niemu mamy okazję odkryć na nowo.

księga zachwytów recenzjaźródło: Empik

#2

Na blogu Make Happy Day przeczytacie ciekawy wywiad na temat miodu – tego czym się kierować przy jego zakupie, po jakie rodzaje warto sięgnąć oraz jak rozpoznać prawdziwy miód. Na te i inne pytanie w rozmowie z Olgą odpowiada specjalistka w temacie – Pani Kasia, właścicielka manufaktury Ajeden.

jaki miód wybraćźródło: Make happy day

#3

Ciepłe dni sprzyjają wszelkim wycieczkom, w tym rowerowym, a jeśli często wybieracie się lub planujecie przejażdżkę po mieście, polecam Wam zajrzeć na bloga Lawyerka. Na swojej stronie Ewa – z zawodu prawnik, tłumaczy nam, jakich przepisów musimy przestrzegać podczas jazdy rowerem po mieście (lecz nie tylko). Bardzo pomocny, ciekawy i przejrzysty wpis, z którego dowiemy się jak tłumaczyć zawiłe niekiedy przepisy.

zasady jazdy na rowerze po mieścieźródło: Lawyerka

#4

Na stronie stylistki, Natalii Basińskiej coś dla siebie znajdą wszystkie wielbicielki błyskotek. We wpisie Jak dobierać biżuterię przeczytacie między innymi o tym, ile elementów biżuterii nosić jednocześnie, jak łączyć je ze sobą, jak ją dobrać do kształtu twarzy oraz jakie materiały wybrać.

jak dobrać biżuterięźródło: Natalia Basińska

#5

Na blogu Już ja Was urządzę przeczytacie o aktualnych trendach wnętrzarskich. Justyna publikuje listę swoich ulubionych trendów w bieżącym roku i dzieli się z nami swoimi zachwytami i inspiracjami.

źródło: Już ja Was urządzę

#6

Ci, którzy wyjeżdżają na wakacje z dziećmi zapewne wiedzą, że wyglądają one nieco inaczej niż wyjazdy, w których nasze pociechy nie uczestniczą. Jak pisze Kasia bardzo często jest to ciągła gonitwa typu: „Załóż tę bluzę! Zdejmij tę bluzę! Nie biegaj tak! Pobiegaj trochę! Nie rzucaj piaskiem! Pokop trochę w piasku! Nie pij tej wody! Pij tą wodę.”, itd.  Znacie to? Jeśli tak zajrzyjcie na bloga Ograniczam się i zobaczcie, jaki pomysł na wakacje z dziećmi ma jego autorka.

wakacje z dziećmiźródło: Ograniczam się

#7

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się Ladies Jazz Festival, podczas którego fani tego gatunku będą mieli okazję usłyszeć  artystki zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Tym razem w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpią między innymi Wendy Lans, Kandace Springs, Bebel Gilberto, zaś największą polską gwiazdą będzie Urszula Dudziak. Kto się wybiera?

jazz festiwal w gdyniźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

6 komentarzy

 • comment-avatar
  aldonatula 16 października 2017 (10:12)

  Z ciekawości sięgnę po propozycję książkową.

 • comment-avatar
  Kasia | Ograniczam Się 8 września 2017 (22:04)

  Księga Zachwytów to piękna lektura, jak i pozostałe pozycje Filipa Springera – dobry typ! Dziękuję za wspomnienie o moich wakacyjnych przemyśleniach na temat urlopu z dziećmi ;)

 • comment-avatar
  Justyna 7 września 2017 (14:32)

  Dziękuję za udostępnienie! :*

 • comment-avatar
  Joanna 21 sierpnia 2017 (06:42)

  Hej, nie ma Filharmonii Bałtyckiej w Gdyni..Koncerty Ladies Jazz..są w teatrze muzycznym.

  • comment-avatar
   Green Canoe 23 sierpnia 2017 (09:53)

   oj, przepraszamy za tą pomyłkę:) OCZYWIŚCIE, że nie ma :)

 • comment-avatar
  Lawyerka 20 sierpnia 2017 (22:16)

  Dziękuję za polecenie mojego wpisu. Mam nadzieję, że okaże się ciekawy dla czytelników greencanoe.pl :) Zainteresowała mnie „Księga Zachwytów”. Szczerze mówiąc, chyba jeszcze o niej nie słyszałam, a chętnie popatrzę na rodzimą architekturę oczami autora.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.