DO KAWY #167 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #167 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Diane Setterfield zdobyła pozycją Była sobie rzeka serca wielbicieli opowieści eklektycznych, złożonych i niebanalnych. Pełna jest misternych zagadek, magii i folkloru. Historia skupiona jest na dziewczynce, która powróciła do życia. Okazuje się, że jest niemową i nie może opowiedzieć, co dokładnie się stało. Trzy różne rodziny mają natomiast własne powody, dla których to właśnie one powinny przygarnąć małą nieznajomą.
Książka dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Albatros

#2 Muzyka

Kolejni artyści zbierają się, aby wspólnie zbierać pieniądze dla organizacji walczących z wirusem. W sobotę 25 kwietnia za pośrednictwem kanału LoopMediaInc na platformie Twitch przez cały dzień będzie można dołączyć do koncertowania na żywo przy rozmaitej muzyce. Transmisja dostępna będzie TUTAJ.

do kawy muzyka GREEN CANOEźródło: Facebook/Loop For Business

Polska wytwórnia płytowa Kayax urządza wspólnie ze swoimi muzykami koncerty na czas kwarantanny pt. Kwarantanna na na!. W zaciszu domowym artyści występują dla publiczności, aby wspólnie zostać w domu, przyjemnie spędzić czas i wesprzeć inicjatywę Szlachetnej Paczki. Dzisiaj o godz. 18 odbędzie się koncert Moniki Brodki. Jeśli macie ochotę, dołączyć możecie TUTAJ.

do kawy muzyka GREEN CANOEźródło: Facebook/Facebook app

#3 Miejsce w sieci

Jesteśmy pewni, że są wśród Was fascynaci sztuki i malarstwa. Muzeum Salvadora Dali w Figueres w Hiszpanii przygotowało dla wszystkich możliwość bezpłatnego zwiedzania zgromadzonego dobytku surrealistycznego malarza. Jesteście zainteresowani? Zajrzyjcie TUTAJ.

muzeum salvador dali GREEN CANOEźródło: Salvador Dali’s Museums

#4 Miejsce z klimatem

Mamy dla Was dwa warte odwiedzenia miejsca, kiedy będziemy mogli już swobodnie przebywać poza domem. Pierwszym z nich jest Big Book Cafe w Warszawie, kawiarnia łącząca miłość do dobrej kawy, jedzenia i literatury. Obecnie można zamawiać w niej na wynos różne pyszności oraz książki, a na stronie na Facebooku kawiarni odbywają się rozmowy z pisarzami, koncerty oraz wiele innych atrakcji. Sprawdzcie sami TUTAJ.

do kawy kawiarnia książka GREEN CANOEźródło: Facebook/Big Book Cafe

Drugim z kolei wartym odwiedzenia miejscem jest Into the Las stworzone przez Kamila Pawelskiego z portalu Ekskluzywny Menel. Są to dwa całoroczne domki wypoczynkowe zbudowane z kontenerów morskich znajdujące się pośród dzikiej natury Biebrzańskiego Parku Narodowego. Minimalistyczny design oraz inspirujące otoczenie to połączenie gwarantujące świetny rodzinny wypoczynek, a także idealne warunki do kontemplacji w samotności.
Więcej dowiecie się TUTAJ.

miejsce z klimatem into the las GREEN CANOEźródło: Into The Las

#5 Miejsce w sieci

Ostatnia nasza rekomendacja to krótka realizacja filmowa młodej i uzdolnionej grupy osób, która na swój sposób postanowiła zachęcić wszystkich do pozostania w domu. Pod spodem obejrzycie krótkie nagranie w formie zwiastuna do pełnometrażowego filmu COVID-19 is comming przedstawiające obecną sytuację pół żartem pół serio.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.