DO KAWY #96 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #96 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Kosmiczne zachwyty to pozycja idealna dla wszystkich zachwycających się tajemnicami wszechświata. Autorem książki jest Neil de Grasse Tyson – słynny amerykański astrofizyk i zapalony popularyzator nauki. Jego dzieła pisane są lekkim piórem, a sposób przekazywania wiedzy sprawia, że drzwi do nawet najdalszych zakamarków naszego świata stają przed nami otworem. Wszystkim zainteresowanym tematami naukowymi serdecznie polecamy Kosmiczne zachwyty. Znajdziecie je np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Radio-Hedonistycznie to najnowsza płyta utalentowanej wokalistki Moniki Borzym. Jako wielka fanka Radiohead postanowiła oddać hołd swojemu ukochanemu zespołowi wykonywając jego największe utwory. Za ich aranżację w wyjątkowym stylu odpowiada jazzowy pianista i kompozytor Nikola Kołodziejczyk. Do współpracy przy tworzeniu albumu Monika Borzym zaprosiła także wielu zaprzyjaźnionych sobie artystów. Z takiego połączenia mogło wyjść tylko coś niesamowitego. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Mystic Production

#3 Teatr/Kino

Dziś swoją premierę ma Eter Krzysztofa Zanussiego. Film klimatem i fabułą nawiązuje do mitu Fausta. Głównym bohaterem historii, rozgrywającej się w XX w. na granicy Austro-Węgier i carskiej Rosji, jest młody lekarz, który zostaje skazany na śmierć, ale cudem udaje mu się uniknąć wyroku. Rozpoczyna współpracę z armią austro-węgierską, która daje mu możliwość przeprowadzania badań nad eterem – substancją pozwalającą manipulować bólem i wolą poddanych jej osób. Poniżej znajdziecie zwiastun.

#4 Miejsce z klimatem

Lodziarnia Miś podbija serca mieszkańców i bywalców Gdańska od 1962 roku. Lody wytwarzane są tutaj tradycyjną metodą bez sztucznych dodatków. Smaki znane od lat dostarczają wiele przyjemności i przywodzą na myśli radosne czasy dzieciństwa. Będąc w Gdańsku koniecznie zajdźcie na koniec Motławy, aby spróbować tych pyszności.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Lodziarnia Miś

#5 Miejsce w sieci

Problem przesuszonej skóry  wiele z nas zna aż za dobrze. Nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrane składniki odżywcze, klimatyzacja, ekspozycja na słońce – powodów jest wiele. Jak natomiast walczyć z ich nieprzyjemnymi skutkami? Tego dowiemy się czytając artykuł Co warto wiedzieć o nawodnieniu skóry? w magazynie Zwierciadło.pl.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Zwierciadło.pl

#6 Wydarzenie

3xGdynia 2018 to impreza filmowa urządzana przez Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon w Augustowie. Podczas niej możemy obejrzeć najlepsze filmy z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gospodarzem wydarzenia będzie Michał Oleszczyk, krytyk filmowy i dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2014-2016. Poprowadzi on rozmowy z widownią, które zawsze nawiązują się po projekcji filmów w Kinochłonie. Wszystkich zainteresowanych kinomaniaków odsyłamy TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Legalna Kultura

#7 Relax

3 grudnia w Szczecinie w Centrum Terapeutyczno-Rozwojowym Symetria zorganizowany zostanie Trening Relaksacyjny. Jest on tworzony przez wyspecjalizowanych trenerów i psychologów z myślą o osobach zmagających się z silnym napięciem mięśniowym. Program treningu przewiduje: wizualizacje z użyciem siły wyobraźni, relaksację mięśni oraz pracę z oddechem. Celem tych ćwiczeń jest m.in. redukcja stresu organizmu, regulacja ciśnienia krwi oraz zmniejszenie męczącego lęku i niepokoju. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.