DO KAWY #173 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #173 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Miłość rozumiana jest zupełnie inaczej przez każdego z nas. Ma różnorodne oblicza, które raz bywają źródłem szczęścia, kiedy indziej – cierpienia. Nazwijmy to miłość Janusza Leona Wiśniewskiego opowiada historie, w których to piękne uczucie gra pierwsze skrzypce. Zachęcają one do refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czym jest szczęście oraz prawdziwe spełnienie.
Książka dostępna jest np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

Powietrze, którym oddychasz Frances de Pontes Peebles to opowieść o dwóch przyjaciółkach z odmiennych środowisk, które połączyła trwała więź, wspólne zamiłowanie do muzyki i ogromna determinacja, z którą stawiają czoła przeciwnościom. W powieści zachwycają najbardziej cudowne postaci,  za którymi stajemy murem i z dumą przyglądamy się ich sukcesom.
Książkę zakupić można np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Literackie

#2 Muzyka

Platforma COLORS promuje utalentowanych i oryginalnych muzyków z całego świata. Na swoim kanale na YouTube udostępniają występy artystów tworzących muzykę w różnych stylach, a każde nagranie jest ucztą nie tylko dla uszu, ale również oczu. Stylistyka platformy COLORS jest charakterystyczna i od razu przyciąga wzrok. Sprawdźcie sami poniżej lub na kanale TUTAJ.

#3 Teatr/Kino

Maciej Pieprzyca udowodnił, że potrafi stworzyć widowisko skradające uwagę widzów. Film Jestem mordercą to potwierdzenie tej śmiałej tezy. Reżyser opowiedział w nim historię „wampira z Zagłębia”, pełną napięcia, nieprzewidywanych zwrotów akcji, wiernie odwzorowując rzeczywistoś PRL-u. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to za darmo obejrzycie go za pośrednictwem Ninateki TUTAJ.

do kawy filmźródło: Ninateka

W Playerze dostępny jest spektakl Balladyna w reżyserii Oskara Sadowskiego. To pierwsza taka wirtualna produkcja w Polsce łącząca w sobie cechy teatru i kina eksperymentalnego. Stworzona została w całkowitej izolacji aktorów. Za inspirację posłużył dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego, którego przesłanie zostało dostosowane do dzisiejszych, bardzo niezwykłych czasów.
Dostęp do spektaklu wykupicie TUTAJ. Pod spodem natomiast obejrzycie jego zwiastun.

#4 Miejsce w sieci

Wiosna zawsze była czasem przebudzenia po zimowej ospałości i rutynie. Jednak obecne warunki nie sprzyjają produktywności i wielu z nas ciężko znaleźć jakiekolwiek pokłady energii. Jednak nie jest to niemożliwe. O tym, jak zmotywować się do działania, kiedy od świata zewnętrznego dzieli nas ochronna maseczka, pisze dla Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS psycholożka Małgorzata Osowiecka.
Tekst znajdziecie TUTAJ.

miejsce w sieci GREEN CANOEźródło: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

#5 Relaks

Na miniserial #ZostańWdomu trafiliśmy niedawno – ale lepiej później, niż wcale, prawda?:) Jeśli i Wy się spóźniliście, to na koniec odsyłamy Was do obejrzenia kilku odcinków. Serial powstał z inicjatywy Kamila Kuli, który namówił do współpracy Martę Żmudę-Trzebiatowską i Małgorzatę Kożuchowską. Do tego zacnego grona dołączają również inni artyści.
Wszystkie odcinki znajdziecie TUTAJ, a pierwszy z serii czeka pod spodem.

 

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Ela 17 czerwca 2020 (07:38)

    Super podpowiedzi :) Na pewno skorzystam, bo książki uwielbiam.

  • comment-avatar
    Hubert G. 12 czerwca 2020 (12:43)

    Ja w tym tygodniu totalnie przepadłem w serialne, nadrabiam swoje zaległości :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.