DO KAWY #61 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #61 – kino, lektura, pasja.

#1 Książka

Zaczniemy dziś od pozycji, która powinna spodobać się wszystkim wielbicielom beletrystyki. Krótka wymiana ognia Zyty Rudzkiej to najnowsza powieść autorki. Przepełniona humorem i ironią historia Romy Dąbrowskiej to próba rozprawienia się z przeszłością, swoimi dawnymi miłościami i miłostkami, historią rodzinną, która ciąży na bohaterce oraz ze starością. Rudzka w bezkompromisowy sposób opisuje proces starzenia się oraz prawdę o tym, że przeszłość do nas wraca. Ta niewielkich rozmiarów książka to bardzo udany powrót autorki po wielu latach, którą z pewnością warto przeczytać.

którtka wymiana ognia recenzjaźródło: gwfoksal.pl

#2 Muzyka

Siesta Festival to wydarzenie dla fanów muzyki world, jazz, kultury luzofońskiej, boler i samb. Aż 10 koncertów odbędzie się w Gdańsku w dniach od 19 do 22 kwietnia – w Filharmonii Bałtyckiej lub w Starym Maneżu. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ.

źródło: Facebook

#3 Teatr/Kino

Od 15 do 22 kwietnia potrwa festiwal filmowy Wiosna filmów, na którym będziecie mieli okazję zobaczyć aż 60 świetnych filmów z najlepszych festiwali światowych – m.in Cannes, Berlinie, Wenecji, San Sebastian czy Sundance. Wiele z nich zaprezentowanych będzie po raz pierwszy w Polsce. Festiwal podzielony jest na 9 sekcji tematycznych takich jak m.in.: Triumfatorzy festiwali, faworyci publiczności czy polskie kino na świecie. Zobaczycie je w warszawskim kinie Praha oraz kinie Amondo.

źródło: Wiosna filmów

#4 Miejsce z klimatem

Nagie z natury to sklep, który nie tylko sprzedaje ekologiczne, wysokiej jakości produkty, ale promuje również i umożliwia kupującym dbanie o środowisko dzięki temu, że całkowicie rezygnuje z plastikowych opakowań. Kupicie tu produkty na wagę do własnych opakowań lub opakowań z ekologicznych materiałów, które kupicie w sklepie. Dodatkowo samo wnętrze jest warte uwagi – pełne kwiatów i naturalnych akcentów prezentuje się bardzo ciekawie.

źródło: Co jest grane24

#5 Miejsce w sieci

Bloga Zuzi – Chilli czosnek i oliwa polecaliśmy Wam już przy okazji smakowitych przepisów, które znajdziecie na naszym blogu. Dziś zachęcamy Was do odwiedzenia jej strony, bo przygotowała dla nas bardzo ciekawy wielkanocny post o naturalnym barwieniu jajek. Te niebieskie i turkusowe są po prostu cudowne! Zajrzyjcie koniecznie.

źródło:Chilli czosnek i oliwa

#6 Wydarzenie

Dziś mamy coś dla wielbicieli mody, oryginalnych ubrań, pięknych dodatków do domu oraz mebli. Wrocławski Fashion Meeting odbędzie się 7 i 8 kwietnia już po raz 17. To największe targi mody autorskiej i wzornictwa, które maja na celu promować twórczość niezależnych projektantów, artystów, designerów. Ktoś się wybiera?

źródło: Fashion Meeting

#7 Relaks

Pyszne jedzenie i odwiedzanie miejsc, które takie serwują jest dla wielu wspaniałą formą relaksu, odpoczynku i świetna rozrywką. Jeśli tak jak my lubicie jeść w dobrych miejscach zobaczcie gdzie warto pójść według najnowszego czerwonego przewodnika Michelin. Parę dni temu w Budapeszcie zaprezentowano edycję przewodnika na 2018 rok, w której znajdziemy aż 53 restauracji w Krakowie i Warszawie. Więcej przeczytacie TUTAJ.

 

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Avrea 30 marca 2018 (14:01)

    Wesołego Alleluja !

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.