DO KAWY #187 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #187 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Lubicie czytać powieści i czuć na skórze dreszcze? Wszystkim miłośnikom kryminałów polecmy „Schroniko” Sama Lloyd’a. Książka opowiada historię trzynastoletniej  Elissy, utalentowanej szachistki, która zostaje porwana. Wciągająca, mroczna i zaskakująca- tę książkę przeczytacie jednym tchem! Narracja z perspektywy trzech osób sprawia, że wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Koniecznie musicie ją przeczytać. Polecamy :)

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Już dziś, 12 marca o godzinie 19:30 w sali koncertowej NOSPR odbędzie się wyjątkowy koncert „I Symfonia c-moll op. 68 Johannesa Brahms’a. Orkiestra NOSPR zagra pod dyrekcją wybitnego Lionela Bringuiera. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności, jednak obejrzeć będzie można go także online na stronach NOSPR i radiowej Dwójki. Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

źródło:nospr.org.pl

 

#3 Teatr/ kino

Dziś w naszym cyklu do kawy chcemy Was zaprosić na spektakl online pt. „(Maska)rada gminy”.  Komedia z miłością i polityką w tle z pewnością przypadnie Wam do gustu. Spektakl to artystyczny bunt przeciwko podziałom, który idealnie obrazuje cynizm władzy oraz to ile znaczą slogany wyborcze. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia. Więcej informacji znajdziecie na stronie Themuba.com.

źródło:www.themuba.com

 

#4 Miejsce z klimatem

Kraków jest magiczny- wspominaliśmy już o tym nie jeden raz :) A skoro magiczny, to uwielbiamy takie miejsca,  w których możemy poczuć się wyjątkowo. Takim miejsce jest znajdująca się w krakowskich Sukiennicach kawiarnia „Noworolski”. Jej historia sięga 1912 roku. Była znana wśród krakowskich elit, profesorów oraz artystów. Teraz urzeka nas wspaniałym wnętrzm oraz widokiem na samo serce Krakowa- kościół Mariacki. Serdecznie polecamy Wam pyszną kawę właśnie tam :)

źródło:noworolski.com.pl

 

#5 Miejsce w sieci

Mindfulness, czyli sztuka uważnego życia- wspominaliśmy już o nim wielokrotnie. Teraz, jak nigdy wcześniej nauka ta ma  wyjątkowe znaczenie. Doceniajmy każdy mały szczegół- poranną aromatyczną kawę, liście na drzewach, które za chwile zaczną się rozwijać, dobre słowo. W tym pandemicznym czasie dbajmy, aby każdy drobiazg cieszył nas i zachwycał „bardziej”. Na stronie akademiamindfulness.pl znajdziecie mnóstwo informacji o metodzie oraz o kursie z nim związanym.

źródło: akademiamindfulness.pl

 

#6 Relaks

Czy miewacie problemy ze snem? Bezsenność jest coraz bardziej powszechna w społeczeństwie. Jest jednak pewien sposób, aby sobie z nią poradzić. Muzykoterapia jest metodą, która pomaga zmniejszyć lęk, uczucie niepokoju oraz uspokaja nas zwłaszcza przed snem. Warto rozpocząć regularne sesje wieczorem, przed snem.  Przykładową muzykę relaksacyjną znajdziecie tutaj.

źródłó: youtube.com

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.