DO KAWY #262 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #262 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Nasze dzisiejsze DO KAWY rozpoczyna wyjątkowa książka. „Historia pewnego kota” to połączenie opowiadania o przyjaźni autorki z adoptowanym kotem z przewodnikiem po zachowaniach, naturze i zwyczajach kotów. Wszystko przeplatane jest przepięknymi ilustracjami, które stworzyła sama Laura Agusti. Dodatkowym atutem książki jest jej eleganckie wydanie- okładka jest niczym płótno malarskie. Książka „Historia pewnego kota”  to doskonała pozycja dla każdego, a zwłaszcza jest to doskonały pomysł na prezent dla miłośników kotów. Gwarantujemy, że będą zachwyceni! Polecamy! :)

źródło:wydawnictwoalbatros.com

#2 Muzyka

IX Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara to coroczne wydarzenie muzyczne zapoczątkowane przez Filharmonię Gorzowska w 2013 roku. Na celu ma propagowanie muzyki IX i XX wieku. Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem „Ślady przeszłości”. W kalendarzu festiwalowych wydarzeń znajdą się zarówno projekty muzyczne, w tym koncerty symfoniczne i kameralne oraz recital organowy, jak również spektakl taneczny, pokaz filmu oraz wydarzenia interdyscyplinarne, których odbiorcą będą dzieci i całe rodziny. Jeśli chcecie poznać szczegółowy kalendarz wydarzeń, zapraszamy na stronę biletyfilharmoniagorzowska.pl

źródło:filharmoniagorzowska.pl

 

#3 Teatr/kino

Dziś zapraszamy Was do kina na film „Ania”. Annę Przybylską znaja pewnie wszyscy z nas. Film to opowieść o młodej, utalentowanej aktorce, która przegrała walkę z nowotworem. O tym, jaka była, jak kochała aktorstwo, swoją rodzinę i życie opowiadają jej najbliżsi. Dokument, który warto zobaczyć- pełen refleksji i miłości.

#4 Miejsce z klimatem

Restauracja „Miodova” to perełka na kulinarnej mapie Krakowa. Znaleziona przypadkiem skradła nasze serca i podniebienia:) Doskonała kuchnia, wyborne wina i wnętrza, które zachwycają. Znajdująca się na krakowskim Kazimierzu restauracja znalazła się nawet w rankingu Vogue, jako jedna z najlepszych restauracji w Polsce.  Więcej informacji znajdziecie na stronie TUTAJ. Serdecznie Wam polecamy!:)

#5 Miejsce w sieci

Miód to skarb. Jego prozdrowotne właściwości są znane już od wielu lat. Nasze babcie i mamy używały go cały czas. Warto, żeby zagościł na stałe także i w naszej kuchni- zwłaszcza, że jesień i zima są dla naszej odporności prawdziwym sprawdzianem. Jeśli chcecie poznać nasz przepis na aromatyczny miód korzenny, to zapraszamy na film- link znajdziecie TUTAJ

 

#6 Relaks

Streatching, czyli rozciąganie ciała to bardzo ważny element zdrowej sylwetki i kręgosłupa. Z pozoru niewinne ćwiczenia są dla nas zbawienne. Regularne rozciąganie sprawia, że nasze ciało staje się  bardziej otwarte, wyprostowane i sprężyste. Poprawia się ogólna postawa ciała, zwiększa zakres ruchów. Co ważne, rozciąganie skutecznie likwiduje bóle stawów i mięśni. To jak? Próbujemy?:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.