DO KAWY #77 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #77 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Słonie w ogrodzie to debiutancka powieść młodej pisarki Meral Kureyshi. Autorka wykorzystała własne przeżycia związane z ucieczką z Prizren (dzisiejsze Kosowo) do Szwajcarii do napisania powieści o życiu na emigracji, z poczuciem odosobnienia. Bohaterka nie może poradzić sobie po nagłej stracie ojca. Jej bezcelowe błądzenie jak we mgle doprowadza ją w końcu do rodzinnego miasta Prizren, gdzie postanawia odszukać utraconą tożsamość. Zderzenie wspomnień z dzieciństwa z rzeczywistością uświadamia jej jak bardzo wszystko się zmieniło, ona sama również. W nowej ojczyźnie pragnie rozpocząć życie na świeżo i pogodzić się z przeszłością. Książka ta zachwyci Was osobliwym stylem – prostym i jednocześnie poetyckim. Jeśli chcecie zaczytać się przy kawie to uważajcie, żeby nie wystygła, bo historia może wciągnąć:) Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy przy kawie Green Canoeźródło: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

#2 Muzyka

15 sierpnia w Warszawie, w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego odbędzie się Rock In Summer. Letni festiwal muzyczny powraca po trzech latach, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym kolejną porcję niezapomnianych wrażeń. W tym roku wystąpią: BØRNS, Cigarettes After Sex, Nothing But Thieves, SONBIRD i Welshly Arms. Brzmienia jakich można się spodziewać to przede wszystkim tytułowy Rock oraz Indie pop i Ambient. Bilety w sprzedaży TUTAJ.

do kawy przy kawie Green Canoeźródło: Biletomat

#3 Teatr/Kino

Dzisiaj polska premiera drugiej części filmu, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mamma Mia: Here We Go Again! przychodzi, aby skraść serca wszystkich fanów ekranizacji musicalu. Na ekranach kin ponownie wystąpią znani z pierwszej części aktorzy: Amanda Seyfried, Dominic Cooper, Meryl Streep, Colin Firth i Pierce Brosnan. W kontynuacji nie zabraknie oczywiście hitów szwedzkiego zespołu ABBA, którego muzyka stała się inspiracją dla wydarzeń znanych z musicalu i filmu. To jak, będziecie oglądać przy kawie, czy sama muzyka i cudowni bohaterowie wystarczą, aby Was pobudzić? Poniżej znajdziecie zwiastun z polskimi napisami.

#4 Miejsce z klimatem

Kafka to magiczne miejsce w Warszawie, w którym przy kawie (i nie tylko) można rozkoszować się najciekawszymi lekturami. Jest też opcja nabycia książek poprzez wymianę lub kupno. W ofercie kawiarni znajdują się wszelkiego rodzaju kawy i herbaty, koktajle, desery, a nawet zestawy śniadaniowe i dania dnia dla najgłodniejszych. Kafka ma też specjalne menu dla czworonogów, więc wszyscy psiarze i kociarze są mile widziani ze swoimi pociechami. Często natrafimy tutaj na róże akcje i wystawy artystów wiszące na ścianach. Poza tym, ogródek kawiarni to, według CO JEST GRANE, „najbardziej klimatyczny ogródek lata”.

do kawy przy kawie Green Canoeźródło: Kafka

#5 Miejsce w sieci

Crazy Nauka to wyjątkowy portal w polskim Internecie, który potrafi dostarczyć czytelnikom wartościowe teksty związane z nauką i jednocześnie zainteresować ich danym tematem. Na stronie znajdziecie teksty Oli i Piotra – małżeństwa odpowiedzialnego za istnienie Crazy Nauki, oraz innych utalentowanych dziennikarzy, którzy na co dzień obcują w świecie fizyki, astronomii, techniki, biologii i medycyny. Teksty dwójki założycieli mogliście przeczytać na łamach m.in. Przekroju, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Focusu, Newsweeka i Wiedzy i Życiu. Nie traćcie czasu, zaszalejcie i też dajcie się porwać nauce.

do kawy przy kawie Green Canoeźródło: Crazy Nauka

#6 Wydarzenie

Od 27 lipca w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach będzie można oglądać zbiorową wystawę pt. Próba sił. Artyści, którzy zaprezentują swoje dzieła to: Przemek Branas, Ewa Axelrad, Martyna Kielesińska, Dominika Knapik, Marta Antoniak, Dominika Kowynia, Norbert Delman, Agnieszka Antkowiak, Karolina Jarzębak, Emilia Kina, Daniel Koniusz, Piotr Łakomy. Motywem przewodnim wystawy będzie pytanie o rolę i znaczenie artystów i ich twórczości w dzisiejszym społeczeństwie. Ciekawe jaka będzie odpowiedź tych młodych utalentowanych ludzi.

do kawy przy kawie Green Canoeźródło: Silesia Kultura

#7 Relaks

24 lipca o godz. 18:00 w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu odbędzie się Spotkanie z Małgorzatą Czyńską Dom polski. Meblościanka z pikasami. Dom polski to zbiór rozmów prowadzonych z osobami zajmującymi się designem oraz projektowaniem wnętrz. Mają one na celu ukazanie jak wyglądają nasze domy, jak zmieniają się z czasem nasze gusta, czyli innymi słowy jak wygląda historia polskiego designu z punktu widzenia bardziej socjologicznego. Małgorzata Czyńska jest z wykształcenia historykiem sztuki, a z zawodu dziennikarką. Pisze teksty o sztuce, historii mody i designu, przeprowadza wywiady z artystami i zajmuje się kuratorstwem wystaw.

do kawy przy kawie Green Canoeźródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.