DO KAWY #201 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #201 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W naszym cotygodniowym DO KAWY pora na thriller psychologiczny. „Nie wiesz nic” Marcela Mossa to książka opowiadająca historię licealistów, którzy po śmierci kolegi próbują wrócić do normalnego życia. Czy ich życie może jednak jeszcze takie być? Tajemnice i zabójcze sekrety sprawią, że walka o życie będzie toczyć się nie tylko w przenośni. Autor tworząc książkę, ukazuje problemy młodych ludzi, które z pozoru błahe, wcale takie nie są. Brak wysłuchania i zrozumienia ze strony dorosłych prowadzi często to dramatów. Serdecznie polecamy książkę :)

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Zbigniewa Wodeckiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać:) Znakomity muzyk, kompozytor- jego piosenki znają wszyscy. Płyta „Wodecki Jazz ’70 dialogi” to hołd oddany w stronę tego wybitnego artysty. Cztery lata po jego śmierci wydany został album, na którym znajdziemy archiwalne utwory zaaranżowane przez najlepszych muzyków jazzowych, m.in.: Leszka Możdżera, Henryka Miśkiewicza czy Michała Tokaja. Wspaniała płyta:) Polecamy wszystkim fanom Zbigniewa Wodeckiego oraz dobrego jazzu:)

źródło:empik.com

 

#3 Teatr/kino

Zwycięzca tegorocznych Oskarów- „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga. Film powiadający o losach nauczycieli szkoły średniej, którzy w ramach kryzysu życiowego zaczynają przygodę z alkoholem. Niestety nie zauważają problemów, jakie niosą ze sobą ciągłe promile we krwi- nawet w trakcie pracy. Jakie konsekwencje przyniesie ta ryzykowna gra? Film ciekawy, zabawny , ale także z ogromnym przesłaniem- o bliskości, która nie zawsze jest łatwa. Film jeszcze przez pare dni możecie obejrzeć w kinach- sprawdźcie repertuar:)

źródło:filmweb.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Restauracja „Grand Kasprowy” to istna perełka Zakopanego! :) Wyśmienite jedzenie, cudowne, designerskie wnętrza i widok za oknem na panoramę Tatr. To połączenie zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów. W tym miejscu wszystkie zmysły zostają zaspokojone:) Koniecznie odwiedzajcie tę restaurację! Więcej szczegółów znajdziecie na TUTAJ.

źródło: grandkasprowy.pl

 

#5 Miejce w sieci

Czytamy etykiety to strona, która wpadła nam w oko jakiś czas temu. Ile razy czytacie skład produktów i tracicie  swój czas w sklepie? Dzięki stronie Czytamy etykiety już nie musi tak być:) Znajdziemy na niej mnóstwo testów, analiz składu produktów oraz cenne informacje na temat zdrowia. Szykując się na zakupy, warto sprawdzić czy dany produkt jest wart naszej uwagi. Czytamy Etykiety szukajcie także na facebook’u oraz instagramie.

źródło:czytamyetykiety.pl

 

#6 Relaks

Relaks- to słowo, które wielu z nas zna tylko ze słownika. Jak pokazują badania, jesteśmy coraz bardziej zestresowani. Nie potrafimy także odpoczywać. Warto poświęcić chwilę i przetestować metodę na relaks, która polega na stymulacji nerwu błędnego. Co to takiego i na czym polega? Zapraszamy na film:)

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.