DO KAWY #179 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #179 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Na początku nowego roku polecamy Wam dwie książki. Pierwsza z nich to krótka opowieść o młodej kobiecie, która poświęca wszystko dla pracy. Nieustanny stres,  konflikty w pracy i stosy dokumentów… Pewnego dnia organizm odmawia posłuszeństwa i główna bohaterka trafia do szpitala. Książka napisana jest w lekkim stylu, przystępnym językiem, ale zmusza czytelnika do refleksji. Co jest najważniejsze? Jaką cenę musimy zapłacić za karierę, wielkie ambicje, plany? „Nie dostrzeżesz tego, co naprawdę ważne, jeśli będziesz nieustannie biec”, to cytat, który powinniśmy zapamiętać wszyscy na początku kolejnego roku pełnego wyzwań.

źródło: Empik

 

Kolejna pozycja, którą proponujemy to „Twój dobry rok” autorstwa Agnieszki Maciąg. Książka przypomina kalendarz, jest podzielona na dwanaście rozdziałów, w których znajdziemy porady, przepisy oraz motywujące cytaty na dany miesiąc czy porę roku. Wszystko uzupełniają piękne fotografie Roberta Wolańskiego. Książka w stylu #slowlife, którą można czytać co roku na nowo. 

źródło: empik

 

#2 Muzyka

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje cykl piątkowych audycji poświęconych muzyce jazzowej. Już dziś (8.01.2021) o godzinie 18:00 gościem pierwszego w tym roku odcinka „Jazz.pl” będzie Dominik Wania. Muzyk, którego ubiegłoroczny albumu pt. „Lonely Shadows” był najgłośniejszą premierą jazzową roku, zagra solowy koncert pianistyczny. Retransmisja dostępna na między innymi na antenie Dwójki oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

źródło: NOSPR

 

#3 Teatr/ kino

Niestety w dalszym ciągu zamknięte pozostają kina, teatry, opery. Na szczęście spektakle i filmy możemy oglądać online. Dziś zapraszamy na platformę vod teatru Ateneum, na której bezpłatnie można obejrzeć cykl dziesięciu krótkich opowiadań Sławomira Mrożka. Zapraszamy na stronę www.vod.teatrateneum.pl

źródło: vod.teatrateneum.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

„Sztuka wyboru” to niesamowite miejsce na mapie Gdańska. Znajduje się przy ulicy Słowackiego 19.  Jest to wielowymiarowy koncept, który łączy przestronną kawiarnię z księgarnią oraz galerią sztuki. Mieści się tu także sklep z polskim wzornictwem oraz modą. Organizowane są tu tematyczne targi, wernisaże oraz spotkania autorskie. Miejsce przepełnione nowoczesnym designem, aromatem kawy oraz najlepszymi książkami.   Będąc w pobliżu, koniecznie zajrzyjcie :)

źródło:Sztuka Wyboru

 

 

#5 Miejsce w sieci

Początek roku to idealny czas na zrobienie planów i postanowień na najbliższy czas- być może na miesiąc, kwartał, a może nawet na cały rok. Jednym z postanowień, które powtarza się bardzo często u wielu osób, jest chęć rozwoju osobistego i samodoskonalenia. Na stronie Rośnij w siłę znajdziemy bardzo wiele ciekawych artykułów poświęconych tematyce rozwoju, sukcesu oraz równowagi pomiędzy sferami życia. 

źródło: Rośnij w siłę

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.