BlogTour2017 i MeetBlogIn2017 - działo się! - GREEN CANOE

BlogTour2017 i MeetBlogIn2017 – działo się!

Wszystkich pasjonatów wystroju wnętrz, wszelkich nowinek i trendów w tej dziedzinie nie mogło nie zainteresować Warsaw Home –  targi, które miałam okazję odwiedzić dzięki inicjatywie BlogTour 2017, zorganizowanej przez Ulę z Interiors Design. Na początku października w PTAK Warsaw Expo swoją ofertę zaprezentowały prestiżowe marki z płaszczyzny designu i ogólnie – wnętrzarskiej, działające w Polsce, m.in. Barlinek, Mesmetric, Ćmielów i Chodzież, Euforma, Belldedo, Carpets&more i wiele innych.

Pierwsze spotkanie, w jakim uczestniczyliśmy miało miejsce na stoisku firmy Barlinek – z pewnością doskonale Wam znanego producenta świetnych, drewnianych podłóg, z których korzystam zresztą prywatnie. Mieliśmy okazję zdobyć odpowiedzi na pytania odnośnie podłóg tej marki, a także usłyszeć o jej dalszych planach. Barlinek zresztą przygotował także dla uczestniczek MeetBlogIn bardzo przyjemne warsztaty z robienia lasu w butelce – podkreślając swój  stosunek do dbania o przyrodę i szacunek dla zasobów naturalnych.

barlinek na warsaw home

Carpets&more – dystrybutor i producent ręcznie tkanych dywanów zachwycił nas kolorystyką i oryginalnymi rozwiązaniami. Produkty, które firma ma w swojej ofercie to najwyższa półka – w rozumieniu świetniej jakości i bogatego wzornictwa. Jako polski ambasador niezwykle wymagającego, ale uniwersalnego i nowoczesnego stylu Modern Vintage firma oferuje tekstylia cieszące się ogromnym uznaniem w krajach znanych jako kolebki dobrego stylu czyli  Włoszech

Carpets and more dywany

Warsaw Home 2017 Blog Tour

Widowiskowa aranżacja marki Interium nie pozwalała przejść obok obojętnie.  Uważam, że było to zdecydowanie jedno z najlepiej zaprojektowanych stoisk na całych targach. Interium to synonim najlepszego designu skupionego w jednym miejscu – Zobaczcie sami:

interium warsaw home

Euforma, skupiająca świetnych producentów i stawiająca zdecydowanie na polskie wzornictwo, zaprezentowała wybitne projekty najlepszych polskich marek. Było się czym zachwycać. Osobiście byłam pod dużym wrażeniem. Na koniec dnia pełnego inspirujących spotkań, odbyła się prezentacja Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież, podczas której mogliśmy posłuchać o poszczególnych kolekcjach oraz produktach.

Ćmielów i Chodzież porcelana kolekcja 2018

Duże wrażenie zrobiło na mnie także stoisko Belldeco. Marka mocno rozwija się – wprowadzając nowy asortyment  zgodny  z najnowszymi trendami. Do dotychczasowego, wprowadziła meble i akcesoria w stylu Hampton, Glam, Modernclassic, a także Etno. Już samo stoisko robiło ogromne wrażenie, a była to jedynie maleńka część tego, co Belldeco ma w swojej ofercie.

Balldeco na Warsaw Home

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 400 firm i ponad 600 brandów. Dla mnie Warsaw Home to możliwość poznania ciekawych marek z branży wnętrzarskiej. Większość z nich kojarzyłam, ale było również kilka takich dotąd mi nie znanych- które od razu zdobyły moje uznanie. Dzięki targom przekonaliśmy się o tym, że polskie firmy oferują bardzo, ale to bardzo wysoką jakość, świetny design, a także inspirujące rozwiązania i produkty.

Również na początku października, tym razem w Łodzi, w ramach Łódź Design Festival odbyło się ogólnopolskie spotkanie blogerów wnętrzarskich MeetBlogIn. To już V edycja tego wydarzenia, które podobnie jak Blog Tour zorganizowała Ula Michalak. Na samym początku mieliśmy okazję podyskutować na tematy związane z aranżacją wnętrz i designem. Później wziąć udział w warsztatach i wykładach. Nasze spotkanie rozpoczęło się od dyskusji na temat mediów – ich roli i odpowiedzialności w świecie designu, do której GREEN CANOE zostało zaproszone jako reprezentant nie tylko portalu, ale także kanału Youtub’owego.

Do najciekawszych warsztatów zdecydowanie należał ten zorganizowany przez Firmę Barlinek, która zaprosiła nas do własnoręcznego zrobienia lasu w słoikach. Jako marketingowiec – bardzo doceniam taki sposób przeprowadzania komunikacji dla marki. Nienachalny, zwracający uwagę na konkretną tematykę w sposób ciekawy dla uczestników i wyraźnie podkreślający kulturę i ideę firmy. Barlinek od lat podkreśla swój stosunek do natury i szacunek do zasobów naturalnych. Mój las w butelce ma się świetnie:)

Las w słoiku barlinek

las w słoiku meetbloggin

jak zrobic las w słoiku

Inne ciekawe warsztaty przygotowała marka Paradyż. Z odpadów płytek uczestnicy warsztatu stworzyli blaty stolików kawowych. Blaty musiały zostać wykonane w stylu, który wcześniej wylosowaliśmy. Co więcej te prace trafią na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

paradyz warsztaty meetblogging

paradyż płytki warsztaty

Na uwagę zdecydowanie zasługiwał wykład Marcusa Keichela, dotyczący istoty designu w dzisiejszym świecie. Prof. Marcus Keichel, który jest głównym projektantem marki Küppersbusch, od 2003 prowadzi także wraz z Julią Läufer studio Läufer+Keichel w Berlinie. Jego podejście do designu, do procesu tworzenia, widzenia designu obok nas – tak zgodne z tym, co prywatnie czuję, zyskało uznanie nie tylko w moich oczach.

O tym, „Ile designu jest w designie? Czym kieruje się projektant  w swojej pracy opowiadał nam Michał Łój  – Product Design Manager w firmie Deante. Michał, jako projektant z ogromnym doświadczeniem podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi pogodzenia oczekiwań finansowych firmy z oczekiwaniami klienta. Jak stworzyć produkt dobry jakościowo i estetyczny/designerski/ciekawy trzymając się sztywno w narzuconych kosztach jego produkcji? Jak samemu, z twórczą duszą odnaleźć się w machinie masowego tworzenia? Miedzy innymi o tym mogliśmy posłuchać.

MeetBlogIn jak zwykle obfitowało w wiele spotkań, wykładów i ciekawych wydarzeń. To jedna z nielicznych możliwości, by blogerzy i twórcy z płaszczyzny wnętrzarskiej mogli się spotkać i wymienić swoje doświadczenia i poglądy. Ula wypełniła 2 dni mnóstwem inspirujących wydarzeń i zapewniła nam wiele tematów do dyskusji, a firmy, które chciały się spotkań ze środowiskiem wnętrzarskim postarały się, by były to spotkania niezwykle ciekawe. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wspólny czas:)

 

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Beata 9 listopada 2017 (11:21)

    WoW! Zazdraszczam…. Widać, że dużo zaangażowanych i pełnych pasji ludzi. Dziękuję za chwilę WIELKIEGO ŚWIATA :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.