Wielkanocny stół - granatowa aranżacja. - GREEN CANOE

Wielkanocny stół – granatowa aranżacja.

Zdziwieni jesteście, że zdecydowałam się na granatowy kolor? Uważacie być może, że nie pasuje do Wielkanocy? Pasuje, pasuje:) Granat to na tyle wdzięczny kolor, że można go postrzegać na wiele sposobów i daje tak naprawdę bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Naszą bazą będzie porcelana MariaPaula  – a konkretnie model Nadine. Biało granatowa porcelana, z bardzo delikatną dekoracją. Ów granat- zgaszony i elegancki, będzie świetnie wyglądał zarówno do złotych jak i do srebrnych sztućców. Nie chciałam tworzyć bardzo „sztywnej” zbyt formalnej stylizacji. Pomyślałam sobie, że ów granatowy szkolny kolor postaram się pokazać  z pozytywnej – kolorowej strony. Nasza propozycja bazuje więc na połączeniu go z kwiecistą, wiosenną tkaniną:)

 

Wielkanoc to NADZIEJA, to radość i czas, który uzmysławia nam jak ważny jest każdy dzień. To również wiosenne dni, pełne kwitnących kwiatów, budzącego się życia – natury i nas samych. Bo chyba o żadnej porze roku nie mamy ochoty tak bardzo na zmiany i na działanie:) Prawda? Nasz granatowy świąteczny stół częstuje więc mocnym kolorem, dobrym nastawieniem i iście świątecznym klimatem. Lubicie tego typu zdecydowane propozycje?

Bardzo lubię połączenie pochodnych niebieskości – czyli wszelkich rodzaju granatów, błękitów, lazurów a nawet turkusu – z  odcieniami żółcieni, wpadającymi wręcz w jasną zieleń. Myślę, że to jedno z bardziej energetycznych połączeń kolorystycznych. Stąd nasze pisanki są właśnie w zielono/żółtym wybarwieniu, stąd żonkile na stole i świeże listki. Spójrzcie tak naprawdę wystarczył piękny kwiecisty obrus, szlachetna porcelana plus naturalne ozdoby w postaci roślin cebulkowych

– by uzyskać bardzo świąteczny charakter zastawy. Moje ulubione aranżacje – SZAST I PRAST :) czyli kilkoma ruchami i odpowiednimi akcesoriami nadajemy ton.

Przekonałam Was do granatu na wiosnę?:)

Oto co wykorzystałam:

Granatowa aranżacja stołu wielkanocnego:

PORCELANA – MariaPaula, kolekcja Nadine.
SZTUĆCE – Pieknowdomu.pl Gerpol
TKANINY – Dekoria.pl, kolekcja Monet 140-02
PISANKI – manufaktura BAŃKA

No a jaki kolor będzie następny? Czego wypatrujemy w kolejnej odsłonie – zgadniecie? Co byście chcieli zobaczyć? Nasz świąteczny zając już wypatruje:)

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

11 komentarzy

 • Pomysł na aranżację stołu. 23 PROPOZYCJE BLOGEREK - conchitahome.pl 12 kwietnia 2017 (09:39)

  […] 4. KOBALTOWY WIELKANOCNY STÓŁ GREEN CANOE […]

 • comment-avatar
  Lena Krawczyńska 28 marca 2017 (16:58)

  piękne

 • comment-avatar
  Panna Matka 27 marca 2017 (23:15)

  Asiu piękna aranżacja i do tego w moim ukochanym kolorze granatowym. Ale uwagę moją chyba najbardziej to przykuły sztućce, bo akurat jestem na etapie poszukiwania nowych do jadalni.
  szalenstwa-panny-matki.blogspot.com

  • comment-avatar
   Green Canoe 28 marca 2017 (07:53)

   Dziękuję:) A sztućce to Gerpol – bardzo je lubię za jakość i design. I są lekkie – nie wiem jak Ty, ale mnie drazni w dłoni kawał ciężkiego metalu – żle mi się używa zbyt ciężkich widelców czy noży.

 • comment-avatar
  Małgosia 27 marca 2017 (20:11)

  Asiu,upewniłaś mnie!Granat to fantastyczny kolor,wprowadzam go „z pewną taką nieśmiałością” w moje pielesze w postaci poduszek ( ten wybòr materiałòw!!!) i zdobywanych ginger jars i innych „skorup” i coraz bardziej mi się podoba.
  A Wielkanoc w granatach – jak najbardziej tak. Słoneczne pozdrowienia!
  Malgosia

  • comment-avatar
   Green Canoe 28 marca 2017 (07:54)

   Małgosiu – bardzo Ci dziękuję:) Ja granatowy kolor kocham od lat:) A teraz coraz częściej go promuję. Również słonecznie Cię pozdrawiam – u nas dziś zapowiada się piękny dzień.

 • comment-avatar
  Alina 27 marca 2017 (13:09)

  oj gapa ze mnie, dziękuję :)

 • comment-avatar
  Alina 27 marca 2017 (09:59)

  Asiu napisz proszę skąd niebieska pisanka w kaszubski wzór, na instagramie widziałam też u Ciebie biało srebrną kaszubską pisankę. Właśnie takich szukam. pozdrawiam serdecznie

  • comment-avatar
   Green Canoe 27 marca 2017 (12:08)

   Alinko – tam jest namiar:0 To manufaktura BAŃKA.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.