DO KAWY #156 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #156 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W jaki sposób można najlepiej poznać drugiego człowieka? Aleksandra Rybka powiedziałaby, że po ulubionej literaturze. W swojej książce Pokaż mi swoją bibliotekę rozmawia z dziennikarzami, felietonistami oraz znawcami literatury i języka o czytelniczych wyborach, które stworzyły ich domowe biblioteczki. Książkę znajdziecie TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Devendra Banhart to artysta wszechstronnie uzdolniony. Wokalista i gitarzysta tworzący muzykę balansującą między takimi gatunkami jak psych folk, freak folk, muzyka psychodeliczna czy neofolk. Swoją nową płytę Ma promował na początku roku koncertami w Polsce, a my dzisiaj polecamy Wam zapoznać się ze znajdującymi się na niej utworami. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

muzyka do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Jeśli nie macie jeszcze planów na Walentynki, to możecie skorzystać z zaproszenia Teatru Chorea w Łodzi na poruszający spektakl Rój. Sekretne życie społeczne. Inspiracją do stworzenia choreografii przedstawienia stały się pszczoły – ich wspólnota, komunikacja i działanie. W tańcu i przedstawionej historii odnajdziemy zatem analogie między światem pszczelim i ludzkim. Więcej informacji na temat spektaklu można przeczytać TUTAJ.

teatr Rój Łódź GREEN CANOEźródło: Teatr Chorea

#4 Miejsce z klimatem

Slow Fashion Cafe w Krakowie łączy w sobie kawiarnię oraz szkołę szycia. Jest to miejsce, w którym przy aromatycznej kawie i pysznych ciastkach nauczymy się podstaw oraz bardziej zaawansowanych tajników krawiectwa. Z oferty szkoły skorzystają zarówno początkujący, jak i już bardziej doświadczeni krawcy. Po więcej informacji odsyłamy TUTAJ.

Slow Fashion Cafe do kawy GREEN CANOEźródło: Slow Fashion Cafe

#5 Miejsce w sieci

Jeśli planujecie spędzić święto zakochanych w zaciszu domowym, to polecamy Wam skorzystać z propozycji na romantyczną kolację magazynu KUKBUK. Znajdą się wśród nich przepisy m.in. dla wegan, miłośników kuchni azjatyckiej oraz bardziej tradycyjnych smaków. Artykuł przeczytacie TUTAJ.

kolacja miejsce w sieci do kawy GREEN CANOEźródło: KUKBUK

#6 Wydarzenie

Pod koniec lutego (25-28) odbędą się w Poznaniu targi ARENA DESIGN. Tegorocznej edycji przyświecać będzie idea slowness, wokół której polscy projektanci tworzą nowoczesne, innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci designu. Bilety dostępne są TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: ARENA DESIGN

#7 Relaks

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy Lekcja fruwania, poświęconej twórczości polskiego rysownika i ilustratora prasowego Andrzeja Krauze. Wystawa skupia się na ilustracjach artysty tworzonych w ciągu ostatnich 30. lat dla brytyjskiego „The Guardian”. Zobaczymy podczas niej jak różnorodny i zmienny był w tym czasie styl rysownika oraz sama forma prasy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 22 lutego. Więcej informacji na jej temat przeczytacie TUTAJ.

relaks Zachęta wystawa GREEN CANOEźródło: Zachęta

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

 • comment-avatar
  Doradca 13 lutego 2020 (14:15)

  Do kawy:
  – kot
  – książka
  – kominek

  :D

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.