DO KAWY #236 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #236 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

 W dzisiejszym DO KAWY ponownie polecamy Wam książkę o tematyce psychologicznej. „Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko” to książka, która bardzo silnie zwraca uwagę na nasze wewnętrzne potrzeby, a które ignorowane są w pędzie życia przez nas samych. Czy często zdarza się Wam, nie mówić wszystkiego co myślicie z obawy przed reakcją innych? Jak często tłumicie swoje emocje, pasje stawiając na pierwszym miejscu innych oraz obowiązki. Przecież to nasze „wewnętrzne dziecko” jest tą najprawdziwszą częścią nas- szczerą, bezinteresowną, otwartą na wszystko, co nowe. Autorka Ariane Calvo pomaga nam zrozumieć pewne mechanizmy oraz pielęgnować i stabilizować swoje emocje. Gorąco polecamy!

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w wielu miastach w Polsce. Dziesięciu utalentowanych tenorów oraz niebywale bogaty repertuar zachwyci Was i udowodni, że przed tymi mężczyznami w muzyce nie ma rzeczy niemożliwych. Muzyka filmowa, znane utwory operowe oraz popularne piosenki rozrywkowe- koniecznie trzeba tego posłuchać na żywo. Bilety oraz więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

źródło: ebilet.pl

#3 Teatr/ kino

Już w najbliższą niedzielę (13 marca) w Teatrze KAMIENICA odbędzie się wyjątkowy spektakl „Trzewiki szczęścia” z tłumaczeniem symultanicznym dla dzieci z Ukrainy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 15:00 i jest całkowicie bezpłatny.  Teatr KAMIENICA juz 23 marca obchodzi swoje 13. urodziny. W zawiązku z tym ważnym wydarzeniem organizowany jest koncert pt. „Szczęśliwa 13-stka”, podczas którego 13 aktorów zaśpiewa znane polskie utwory, dodające otuchy i nadziei. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na wsparcie Ukrainy. Serdecznie polecamy Wam te dwa, wspaniałe wydarzenia.

źródło:teatrkamienica.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Wiemy dobrze jakie nastroje panują dookoła. Strach oraz niepewność miesza się z naszymi codziennymi obowiązkami. Jeśli marzycie jednak o tym, by choć na chwilę zapomnieć o złych rzeczach, to polecamy Wam Dworek Kazimierski. To piękne miejsce znajduje się niedaleko Kazimierza Dolnego, więc jest świetną bazą do zwiedzania. Wnętrze jest utrzymane w starym stylu- pełnym klasy, wdzięku i elegancji. Możemy przenieść się w czasie i poczuć magiczny, prawdziwie dworkowy klimat. Polecamy serdecznie.

źródło:dworekkazimierski.pl

 

#5 Miejsce w sieci

Psycholog-pisze to bardzo ciekawy i potrzebny blog, na którym najdziecie wiele artykułów związanych z naturą człowieka, zaburzeniami oraz garść cennych porad. Nas bardzo poruszył artykuł o kryzysie psychicznym i o tym, jak sobie z nim radzić. Obecna sytuacja nasila w nas wszelkie lęki, stresy oraz ataki paniki, z którymi do tej pory walczyliśmy. Być może ktoś po raz pierwszy doświadcza tak ogromnie negatywnych emocji. Jak sobie poradzić? Link do artykułu znajdziecie TUTAJ. Serdecznie polecamy go Waszej uwadze.

źródło:psycholog-pisze.pl

#6 Relaks

Wiecie, czym jest POWER NAP? Jest to potwierdzona wieloma badaniami krótka drzemka, która dosłownie daje nam dodatkowy zastrzyk energii. „Drzemka mocy” musi być krótka, dlatego powinna trwać maksymalnie do 15 minut. Power Nap ma same zalety- poprawia naszą koncentrację, wydajność oraz przynosi odświeżenie. Więcej informacji o jej zaletach oraz zasady działania znajdziecie TUTAJ.

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.