DO KAWY #194 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #194 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W tym tygodniu w naszym cyklu „Do kawy…” proponujemy Wam książkę pt. „Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca.” Jest to opowieść człowieka, który przez lata pracował w policji pod przykryciem. Wcielał się w role gangsterów, przenikał do najgroźniejszych mafii, po to, aby posłać ich do więzienia. Codziennie ryzykował swoje życie. Szczera, pełna wielu sekretów rozmowa z człowiekiem, który poświecił wszystko w imię sprawiedliwości.

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Postaci Adama Sztaby chyba nie trzeba nikomu przedstawiać:) Tego znakomitego dyrygenta, kompozytora i pianistę możemy posłuchać w jego autorskiej audycji „Party Tour” w radiowej Dwójce. Najbliższa audycja odbędzie się 2 maja o godzinie 17:00. Najlepsza muzyka, ciekawi goście i rozmowy o muzyce- serdecznie polecamy :) Link do wydarzenia znajdziecie  TUTAJ.

 źródło:polskieradio.pl

 

#3 Teatr/ kino

Już niedługo będziemy mogli znów na żywo brać udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Dopóki jednak teatry nie zostaną otwarte dla widzów, warto skorzystać z oferty online. Dziś proponujemy spektakl „Roma i Julian” Teatru Kwadrat. Opowiada on historię młodych ludzi, którzy pragną zmienić płeć. Co na to ich bliscy? Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania- komedia warta obejrzenia :) Spektakl możecie obejrzeć TUTAJ.

źródło:wojart.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Jak wiecie, kochamy kawę:) A jeszcze bardziej kochamy kawę, którą pić możemy w pięknych miejscach. „Milin Cafe” to kawiarnia, która mieści się na terenie ogrodu botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Możemy tu wypić pyszną kawę, owocowe herbaty, a nawet wina z winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego!:) To wszystko w otoczeniu pięknych roślin- brzmi jak bajka! Koniecznie odwiedźcie to miejsce:)

źródło:facebook/milincafe

 

#5 Miejsce w sieci

Nadeszła wiosna, a wraz z nią kolory;) Bardzo lubimy się nimi otaczać, nie tylko w ogrodzie, ale także w domu. Przepiękna  i oryginalna ceramika, pełna kolorów i przeróżnych form. Nam spodobała się bardzo. Studio Mini Forma to pracownia z rękodziełem tworzonym już od 17 lat. Serdecznie zapraszamy Was na ich profil na Facebooku, do którego link znajdziecie TUTAJ.

 źródło: facebook/studiominiforma

 

#6 Relaks

Majówka nadeszła. Niestety nie zawsze jest taka, jaką wymarzymy. Jeśli nie mamy możliwości spędzić jej z dziećmi w słonecznym ogrodzie (pogoda w tym roku wyjątkowo kapryśna), to możemy zorganizować wspólny czas w domu;) Na blogu Mama z miasta znajdziecie sporo pomysłów, jak spędzić kreatywną majówkę z dziećmi w domu :)

źródło:facebook/mamazmiasta

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.