DO KAWY #261 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #261 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś w cyklu DO KAWY ważne zagadnienie- „Jak być lepszym człowiekiem?”. Książka autorstwa Michaela Schur’a tak zatytułowana przybliża nam wiele zagadnień i sytuacji,  z którymi musimy się zmierzać każdego dnia. Czy w dzisiejszym świecie łatwo jest być dobrym? Jak odróżnić dobro od zła, kiedy wokół tyle złych rad i wszędzie czekają pułapki moralne? W bardzo przystępny sposób przedstawione zostały w tym poradniku myśli znanych filozofów. Warto przeczytać, zrozumieć i być może stać się jeszcze lepszym człowiekiem:) Polecamy!

źródło: wydawnictwoalbatros.pl

 

#2 Muzyka

„Czułe kontyngenty” to już drugi album, który ukazał się jako wspólny projekt artystów.  Kuba Karaś oraz Piotr Rogucki razem z Wiki Jakubowską oraz Kamilem Kryszakiem stworzyli 12  kompozycji, które każdego słuchacza przeniosą w świat romantyzmu, ciepła oraz nostalgii.  Na albumie usłyszycie charakterystyczny bas i melodyjne riffy, okraszone synthami w sosie new romantic, romantic pop czy shoegaze. Warto posłuchać! :) Polecamy!

źródło:empik.com

#3 Teatr/kino

Już 19 października w Teatrze Kamienica odbędzie się premiera sztuki „Wariatkowo”. Opowiada ona o szanowanym lekarzu, który wraz z żoną prowadzi klinikę. Ich relacje aktualnie bardzo oziębłe zostaną rozgrzane do czerwoności na skutek nieprzewidzianych wydarzeń. Gorączka poprzedniej nocy, casting na sekretarkę, kontrola NFZ, a w tym wszystkim podejrzenie przestępstwa– to wszystko spada na ich głowy w jednej chwili. Czy uda się wyjść zwycięsko z tego „wariatkowa”? Serdecznie zapraszamy na spektakl. Więcej informacji oraz bilety znajdziecie TUTAJ.

źródło:teatrkamienica.pl

#4 Miejsce z klimatem

No Name Luxury Hotel&Spa to wyjątkowy obiekt położony na południu Polski. Przepiękna architektura tego miejsca oraz wspaniała okolica pozwolą na prawdziwe odprężenie. Do całkowitego relaksu potrzeba jeszcze doskonałego SPA- także je tu znajdziecie. Bogata oferta masaży i zabiegów zadowoli każdego gościa. Zakochaliśmy się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia! Polecamy! Jesienne weekendy będą tu niezapomniane! :)

źródło:nonameluxuryhotelspa.com

#5 Miejsce w sieci

Tym razem zapraszamy na blog „Zaparzę Ci herbatę”.  Kinga, autorka pisze o o kulturze, lifestyle’u i jodze. Nas jednak zaciekawił artykuł „6 mitów psychologicznych. Tak, zgadza się- często to, co powtarza wielu, jest mitem i warto o tym wiedzieć. Serdecznie zachęcamy do poczytania- w końcu mamy jesień, a to sprzyja czytaniu przy ciepłej herbacie :) Polecamy!

#6 Relaks

Chociaż dzielimy się pod względem upodobań- jedni wolą wiosnę, inni lato, to zdecydowana większość z nas przyzna, że deszcz za oknem, kiedy jesteśmy w ciepłym domu działa uspokajająco. Tłumaczyć to można tym, że dźwięk deszczu przypomina nam biały szum- właśnie ten, który tak kochają noworodki. To jak? Spróbujecie dziś tej formy relaksu? Kocyk, ciepła herbata i książka, a w tle… deszcz:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.