DO KAWY #153 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #153 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie Jesmyn Ward to powieść poruszająca wiele różnych wątków. Dorastanie, relacje z rodziną, miłość, śmierć i rasizm w południowych stanach USA to tylko kilka z nich. Poznajemy w niej trzynastoletniego chłopca Jojo wychowanego przez dziadka, który przekazuje mu swoją wiedzę o życiu. Wszystko to, czego nie mogli nauczyć go skazany ojciec oraz zagubiona we własnym świecie matka. Warto sięgnąć po tę pozycję ze względu na wielowątkowość oraz odmienne perspektywy bohaterów, których poczynania śledzimy. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Sorry Boys to rockowy zespół męski z mocnym i charyzmatycznym wokalem kobiecym na czele. Wydany w 2019 r. album Miłość został napisany w całości po polsku, a teksty zawartych w nim utworów odzwierciedlają osobiste doświadczenia i uczucia wokalistki Beli Komoszyńskiej. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Scena Teatralna NOT w Gdańsku zaprasza na przezabawny spektakl Wąsik reżyserii Jana Jankowskiego. Pierwsze spotkanie z przyszłym teściem to nie lada stres, zwłaszcza gdy wszyscy i wszystko zdaje się utrudniać sytuację, nawet… maszynka do golenia. Spektakl odbędzie się 29 lutego. Bilety dostępne są np. TUTAJ.

źródło: Kup Bilecik

#4 Miejsce z klimatem

W Lublinie na dobrą kawę warto zawitać do kawiarni Między Słowami. Jest to bardzo przytulny lokal i idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi, a także samotną przygodę z literaturą. W środku, oprócz aromatycznych napojów i przemiłej obsługi, czekają na nas regały wypełnione książkami po które śmiało możemy sięgać. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to odsyłamy Was TUTAJ.

źródło: Facebook/Między Słowami Lublin

#5 Miejsce w sieci

Na stronie magazynu Zwierciadło znajdziemy artykuł do kawy „na dobranoc” o sposobach na zdrowy sen, które nie tylko poprawią nasze samopoczucie i zapewnią świeżość umysłu, ale dadzą również duży zastrzyk energii. W sam raz na wiosenne przygotowania. Tekst znajdziecie TUTAJ.

źródło: Magazyn Zwierciadło

#6 Wydarzenie

Zarezerwujcie sobie 7 i 8 lutego na rodzinne szaleństwo, ponieważ w Gostyniu urządzany jest wtedy Gostkon 2020. Konwent fanów fantastyki rozpocznie się planszówkowym popołudniem, a później na uczestników czeka wiele różnych warsztatów oraz zabaw. Informacje na temat atrakcji i biletów znajdziecie TUTAJ. Dołączycie?

źródło: Gostkon

#7 Relaks

W okresie zimowym Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprasza wszystkich odważnych i zdeterminowanych na wspólne Morsowanie nad Bagrami – Zimozieloni. Swoich sił mogą spróbować wszyscy w każdą sobotę do 29 lutego. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.