Ogród: warzywnik w stylu angielskim z farbą Tikkurila - GREEN CANOE

Ogród: warzywnik w stylu angielskim z farbą Tikkurila

Ogród to nasze oczko w głowie:) Pielęgnujemy go już wiele lat, aby wciąż nas zachwycał i był także inspiracją dla naszych widzów. Kochamy naturę i zawsze staramy się, aby każde przedsięwzięcie, każdy nasz projekt był z nią zgodny. Właśnie dlatego w naszym ogrodzie tak wiele elementów architektury ogrodowej wykonanych jest z drewna. Jak wszyscy wiemy, drewno to naturalny materiał, ale niekoniecznie odporny na warunki atmosferyczne. Na szczęście możemy o drewniane pergole, płoty czy  domki- takie jak nasz- odpowiednio zadbać:)

 

 

Angielski warzywnik

Kolejnym projektem po budowie i zabezpieczeniu tunelu pod winorośl (TUTAJ) był nasz warzywnik. Chcieliśmy wykonać wszystkie prace jak najszybciej. Przygotowanie wszystkiego musiało odbyć się sprawnie i szybko- nasze sadzonki czekały na swoje docelowe miejsca;) W tej części ogrodu postanowiliśmy na nowo pomalować domek ogrodniczy, inspekty oraz trejaż.

Wiemy, jak trudne warunki panują u nas na Kaszubach, dlatego pierwszym punktem podczas doboru odpowiedniej farby była jej jakość. I tu trafiliśmy idealnie, wybierając farbę Tikkurila Valtti Opaque.

 

Farba tworzy elastyczną i bardzo trwałą powłokę, która zabezpiecza  drewno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Powłoka ta jest odporna na grzyby pleśniowe, co jest bardzo ważne w części warzywnej ogrodu. Jest też paroprzepuszczalna, dzięki temu nie tworzą się pęcherze, farba nie łuszczy się i nie pęka. Miłym zaskoczeniem było lekkość z jaką nakłada się ją na drewno- bardzo dobrze kryje, rozprowadza się z łatwością i co ważne- jej zapach jest minimalny. Malując na świeżym powietrzu praktycznie nie wyczuwamy jej zapachu:) No i kolorystyka- mamy oczywiście biel, a do tego 760 odcieni z mieszalnika– każdy znajdzie więc swój idealny:) My zdecydowaliśmy się na kolor biały, którym pomalowaliśmy detale jak ramy okien i szarość- odcień 5152 z kolekcji Tikkurila Deco Grey, którą zastosowaliśmy na większe powierzchnie.

O nasz ogród jesteśmy już spokojni- tunel pod winorośl (TUTAJ)  oraz warzywnik został odpowiednio zabezpieczony. W tym roku kompleksowo zajęliśmy się architekturą ogrodową i pod lupę wzięliśmy także nasz taras, którego renowacja nie była łatwa. Na szczęście z produktami marki Tikkurila Nature poradziliśmy sobie z tym zadaniem znakomicie! O całej naszej tarasowej pracy dowiecie się z kolejnego wpisu, który już wkrótce:)

 

 

 

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.