DO KAWY #145 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #145 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Książka Kortyzol dziennikarza kulturowego Przemysława Guldy skupia się na męskiej emocjonalności związanej z rozpadem związku. Opowiada o tym, jak krzywdzące dla mężczyzn jest stereotypowe wymaganie od nich ciągłej siły i ukrywania emocji oraz jakie wiążą się z tym konsekwencje dla zdrowia psychicznego.
Znajdziecie ją np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Księgarnia Prószyński i S-ka

#2 Muzyka

Cigarettes After Sex to zespół grający muzykę wyjątkową z gatunku pop oraz ambient. Nowa płyta Cry nie odstaje brzmieniowo od poprzednich. Utwory ponownie skupiają się wokół tematyki miłosnej i nadal można opisać je jako lekkie i zwiewne – zupełnie jak najprzyjemniejszy sen pod gołym niebem. Poza linią melodyczną płyty, do krainy zmysłowości i beztroski zabiera nas, jak zawsze, głos wokalisty Grega Gonzaleza.
Jeśli chcecie dać się porwać, to płytę zakupicie np. TUTAJ.

muzyka do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Współczesne spojrzenie na Dziady – dramat romantyczny, na którego kartach Adam Mickiewicz zastanawiał się nad losami dzisiejszej Polski. Na spektakl inspirowany twórczością jednego z wieszczów narodowych zaprasza Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Bilety w sprzedaży dostępne TUTAJ.

teatr dziady GREEN CANOEźródło: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

#4 Miejsce z klimatem

Kawa z najwyższej półki, pyszne słodkości i pomysłowe dania – to właśnie definicja kawiarni Fly High Coffee w Białymstoku. Nieodłączną częścią wizerunku lokalu jest także mural z wizerunkiem goryla, namalowany przez artystę Dominika Kowalczyka, który towarzyszy gościom podczas kawowych doznań. Więcej na temat kawiarni dowiecie się TUTAJ.

do kawy fly high coffee GREEN CANOEźródło: Facebook/Fly High Coffee

#5 Miejsce w sieci

Dla każdego, kto czuje potrzebę wewnętrznego wyciszenia, relaksu i chwili przyjemności tylko dla siebie zbawienna może okazać się medytacja. Jeżeli zdecydujecie się spróbować, warto dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy. O tym, jak zacząć medytować opowiada Alicja z bloga Mamalla. Jej tekst znajdziecie TUTAJ.

medytacja mamalla GREEN CANOEźródło: Mamalla

#6 Wydarzenie

W Poznaniu w dniach 16-17 listopada odbędą się Targi HOBBY 2019. Celem wydarzenia jest zachęcenie uczestników do próbowania nowych aktywności, w których – być może – odnajdą swoje nowe hobby. Organizatorzy pragną pokazać, że spędzanie czasu z dala od ekranów telefonów jest zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Więcej na temat wydarzenia dowiecie się TUTAJ.

targi hobby wydarzenie GREEN CANOEźródło: Targi HOBBY

#7 Relaks

Święto Ciała świętować będziemy w Warszawie już po raz piąty. 30 listopada podczas wydarzenia znajdziemy same przyjemności dedykowane ciału i dbaniu o jego najwyższy komfort. Czekają więc na nas najlepsze kosmetyki, wygodne ubrania, piękna biżuteria, zmysłowe zapachy oraz różnorodne kulinaria. Wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne są TUTAJ.

relaks do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/USTA

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.