DO KAWY #78 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #78 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Cisza i spokój. Cała prawda o życiu daleko od miasta Natalii Sasin-Krosnowskiej pokazuje jak w rzeczywistości wygląda życie na wsi. Autorka zapoznaje nas z tematem ukazując historie różnych osób, które zdecydowały się uciec do miejsc dalekich od zgiełku dużych miast. Książka odpowiada na wiele ważnych pytań, jakie każdy z nas powinien sobie zadać przed podjęciem decyzji o przeprowadzce oraz porusza kwestie, nad którymi nie przyszłoby nam do głowy nawet się zastanawiać. Jeśli jesteście ciekawi opinii ludzi, którzy początki życia na wsi mają już za sobą, to będzie to idealna lektura do kawy dla Was. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

Mamy tutaj jakichś fanów brzmień folkowych? Jeśli tak, to może mieliście przyjemność słyszeć już wcześniej muzykę zespołu Augustin. Jest to zespół indie folkowy z Niemiec, który zadebiutował w 2012 roku. Ich najnowszy album Colors jest złotym środkiem pomiędzy delikatnym, spokojnym i refleksyjnym wydźwiękiem pierwszego albumu, a dynamiką i ekstrawertyzmem drugiego. Znajdziemy w nim kilka utworów muzyki filmowej, którą Augustin również tworzy oraz kilka zupełnie nowych kompozycji. Muzyka idealna do kawy:) Album możecie nabyć TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Gigant.pl

#3 Teatr/Kino

Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza na 20. Wakacyjny Przegląd Przedstawień trwający od 31 lipca do 20 sierpnia. Tego roku będzie on poświęcony twórczości reżyserki i scenografki teatralnej Agaty Dudy-Gracz, nagrodzonej wiele razy za swoją działalność. Najważniejsza nagroda, jaką uzyskała to Nagroda im. A. Bardiniego za całokształt twórczości w 2016 roku. Podczas Przeglądu zostaną pokazane jej dwa ostanie wybitne przedstawienia: Po Burzy Szekspira Będzie Pani zadowolona… Będziemy mieli okazję usłyszeć także występ koncertu KROKE, wraz z izraelskim instrumentalistą Zoharem Fresco. Informacje dotyczące harmonogramu i sprzedaży biletów znajdziecie TU.

do kawy Green Canoeźródło: Teatr Rozrywki

#4 Miejsce z klimatem

Supperlardo to raj dla miłośników mięsa; i to nie byle jakiego mięsa, ale tego najlepszego – robionego i sezonowanego na miejscu. Największym hitem są tutaj kanapki z chleba, który jest wypiekany w lokalu ze świeżo mielonej, ekologicznej mąki na zakwasie. Zarówno chleb, jak i wędliny możecie zamówić na wynos, jeśli chcecie się nimi nacieszyć również w domu. Oprócz sławnych kanapek w menu znajdzie się także kilka dań obiadowych takich jak spaghetti orkiszowe, czy wędzony pstrąg, a na deser lody maślankowe dla osłodzenia podniebienia. Jeśli będziecie mieli okazję zjeść coś „na mieście” w Warszawie, to koniecznie wypróbujcie Supperlardo.

do kawy Green Canoeźródło: Facebook/Supperlardo

#5 Miejsce w sieci

Joulenka to, jeśli chcemy znać tylko krótką definicję, blog o szyciu. Jest w nim jednak coś więcej, bo świetnie odnajdują się tu też panie, których nie interesuje tworzenie własnych ubrań. Julia Dzwończyk popularyzuje na swojej stronie szycie, ale również swoim podejściem do życia i tworzenia zachęca wszystkich do spełniania swoich marzeń świadomie i pewnie. Autorka stworzyła swoją markę szyciową – Twoje Wykroje – tworzącą wykroje na polskie rozmiary i organizującą kursy szycia online. Znajdziemy tutaj mnóstwo przydatnych porad dotyczących szycia (darmowych i płatnych), które pomogą nam odnaleźć się w tym twórczym świecie. Nawet jeśli nie planujecie niczego związanego z szyciem, to teksty na blogu Joulenka i tak przyjemnie będzie się Wam czytało do kawy:)

do kawy Green Canoeźródło: Joulenka

#6 Wydarzenie

W dniach 16-19 sierpnia odbędzie się Festiwal Literatury Literacki Sopot organizowany przez Urząd Miasta Sopotu oraz Bibliotekę Sopocką. Tematyka tegorocznego wydarzenia dotyczyć będzie literatury francuskiej. W programie przewidziane są spotkania z gośćmi z Francji i z Polski obcującymi w świecie słowa pisanego, debaty, targi książki, warsztaty, pokazy filmowe, czytania oraz różne atrakcje dla najmłodszych, takie jak warsztaty plastyczne i literackie. Wstęp jest zupełnie darmowy. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy Green Canoeźródło: Facebook/LiterackiSopot

#7 Relaks

W każdą środę lipca i sierpnia mamy okazję wziąć udział w otwartych oprowadzaniach po Muzeum Narodowym w Krakowie, do których można dołączyć w każdej chwili. Akcja Środy w cieniu sztuki – Wakacyjne oprowadzania w MNK ma na celu lepsze zapoznanie zwiedzających z muzeum i jego wystawami – stałymi oraz czasowymi. Harmonogram oprowadzań znajdziecie TU.

do kawy Green Canoeźródło: Muzeum Narodowe w Krakowie

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.