DO KAWY #245 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #245 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W tym tygodniu w naszym cyklu DO KAWY chcemy Wam polecić książkę „Super związek”.  Wiele razy zapewne spotkaliście się z pytaniem- jak stworzyć dobry, trwały związek? Zazwyczaj wszyscy potrafimy podać konkretne odpowiedzi, tylko czy sami stosujemy je w swojej relacji? Czy zauważamy własne błędy i potknięcia, a także czy potrafimy się do nich przed partnerem przyznać? Autorki książki Alina Adamowicz i Justyna Moraczewska podają masę przykładów, zwracają uwagę na to , jak ważna jest praca nad relacją oraz jaki wpływ ma na nas psychologia pozytywna. Książka warta polecenia wszystkim parom- zarówno tym, których dotykają problemy, jak i tych, którzy chcą ich uniknąć;)

źródło: empik.com

 

#2 Muzyka

Co roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbywają się cykliczne koncerty Chopinowskie, w których uczestniczą mieszkańcy i turyści stolicy.  W tym roku koncert inauguracyjny odbędzie się 15 maja i rozpocznie 63. sezon tego wyjątkowego wydarzenia.  W każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 , aż do końca września, można przyjść i posłuchać muzyki w wykonaniu najlepszych pianistów. Więcej informacji  wydarzeniu znajdziecie TUTAJ. Serdecznie polecamy! :)

źródło:lazienki-krolewskie.pl

 

#3 Teatr/ kino

Zapraszamy Was do Teatru 6. piętro na spektakl pt. „Ożenek”. Komedia Nikołaja Gogola w gwiazdorskiej obsadzie. Matrymonialne perypetie, starania swatów, umizgi swatanych i zalotników, to prawdziwa uczta dla widza, który w całym szaleństwie i grotesce dostrzec może współczesne typy ludzkich charakterów. Zabawna i pełna zwrotów akcji sztuka. Serdecznie polecamy! :)

źródło:teatr6pietro.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Dym na wodzie” to nasze nowe odkrycie na mapie Słupska:) Klimatyczna, pięknie urządzona restauracja z przepysznym jedzeniem to przepis na murowany sukces. Potrawy smakują wybornie, ale również wyglądają jak dzieła sztuki! Jeśli chcecie poczuć się wyjątkowo, to konieczne odwiedźcie to miejsce! Polecamy!

źródło:facebook/dymnawodzie

 

#5 Miejsce w sieci

Kampania społeczna „Odłącz się- połącz się” ma na celu uświadomienie rodziców, że najważniejsze wspomnienia powinny być budowane bez ekranów. Wspólne zabawy, wycieczki oraz zwyczajny kontakt jest tym, co dla dziecka powinno być niezbędne. Kampania budzi także uważność dorosłych na to, jak najmłodsi spędzają czas przed ekranami komputerów czy telefonów.  Bardzo cenna i przydatna idea. Polecamy wszystkim rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Więcej informacji na stronie odlaczsie-polanczsie.pl.

źródło:odlaczsie-polaczsie.pl

 

#6 Relaks

Wakacje i urlopy zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli nie macie pomysłu jak spędzić wolny czas, to podpowiadamy- może popularne makramy? :) Możecie zapisać się na specjalne warsztaty z plecenia taki wyjątkowych ozdób, ale możecie także sami, w zaciszu domu nauczyć się podstawowych rzeczy. Poniżej przykładowy film instruktażowy. Powodzenia! :)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.