DO KAWY #40 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #40 – kino, lektura, pasja.

#1

Od dwóch dni w księgarniach możemy kupić książkę trochę nietypową, bo nieczęsto zdarza się, że możemy poczytać o ilustracjach, a nie tylko je oglądać. Z pozycji Ten łokieć się źle zgina dowiemy się wiele o polskiej ilustracji, która jest co warto wiedzieć bardzo ceniona i dostrzegana na świecie. Sebastian Frąckiewicz rozmawia z jedenastoma ilustratorami o tym, co ich inspiruje, czym jest dla nich ten zawód, jak sobie radzą na wolnym rynku? Na te i więcej pytań odpowiadają w książce Jan Bajtlik, Katarzyna Bogucka, Bohdan Butenko, Iwona Chmielewska, Emilia Dziubak, Bartłomiej Gaweł, Anna Halarewicz, Jan Kallwejt, Piotr Socha, Rafał Wechterowicz i Józef Wilkoń.

źródło: Wydawnictwo Czarne

#2

Wybieracie się w podróż? Jeśli tak, a przy tym lubicie wszelkiego rodzaju elektroniczne udogodnienia to powinniście zajrzeć na stronę Duże Podróże, gdzie znajdziecie zestawienie wybranych przez Aleksandrę aplikacji. Wśród nich takie, dzięki którym zaplanujecie swoją wymarzoną podróż, szybko znajdziecie informacje podczas jej trwania, a także zrobicie piękne zdjęcia. Brzmi ciekawie? Zajrzyjcie TU.

źródło: Duże Podróże

#3

Na blogu Krytyka kulinarna przeczytacie ciekawy artykuł o fine diningu oraz o mitach na temat restauracji tego rodzaju. Jeśli kojarzycie fine dining z małymi, dziwnymi porcjami, w dodatku niezwykle drogimi koniecznie przeczytajcie wpis Magdy.

źródło: Krytyka Kulinarna

#4

Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie trendy w urządzaniu wnętrz są już niemodne i w ostatnim czasie straciły na popularności odwiedźcie stronę Elle Decoration. Zobaczycie tu 8 rozwiązań, których w ostatnim czasie nie stosuje się juz tak często. Ciekawi? Zajrzyjcie tutaj.

źródło: Elle Decoration

#5

Zostając w tematyce wnętrzarskiej i dla odmiany modnych ostatnio kwiatach polecamy Wam zajrzeć na stronę Wnętrza Zewnętrza, gdzie przeczytacie i obejrzycie ciekawe inspiracje na temat tego, gdzie właściwie je trzymać. I tu sprawdzą się oczywiście różnego rodzaju kwietniki. Jakie wybrać i gdzie je kupić podpowiada Magda.

źródło: Wnętrza Zewnętrza

#6

26 października poznamy finalistów kolejnej edycji konkursu Dobry Wzór 2017 – pierwszej w Polsce nagrody za design.  A już od 27 października do 3 grudnia odbędzie się wystawa pokonkursowa, prezentowana w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Nagrody zostaną rozdane w kategoriach takich jak, między innymi: dom, praca, usługi czy też moda i akcesoria. Więcej informacji TUTAJ.

źródło: Facebook

#7

Od 24 do 29 października we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się American Film Festival. W programie znalazły się aż 93 filmy pełnometrażowe: 56 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, 4 to premiery międzynarodowe, a kolejne 4 to premiery europejskie. Poza amerykańską klasyką podczas festiwalu obejrzymy filmy młodych, niezależnych reżyserów, a także dokumenty. Program dostępny na stronie American Film Festival.

źródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Agata Kozłowska 26 października 2017 (10:40)

    Fajny wpis :) Mam nadzieję, że na blogu pojawi się więcej tego typu informacji :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.