DO KAWY #26 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #26 – kino, lektura, pasja.

#1

Dziś zaczynamy od książki, która na pewno zainteresuje wszystkich fanów serialu House Of Cards. Oglądacie? Jeśli tak to pozycja House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana powinna Wam się spodobać. Znajdziecie w niej eseje, które opisują filozofię życia i przekonania głównego bohatera tego kultowego serialu – Franka Underwooda. Okazuje się, że światopogląd serialowego prezydenta jest częściowo zbieżny z ideami, które znamy z dzieł takich klasyków jak Platon, Arystoteles, Nietzsche, Hobbes czy Marks. Książka pomoże nam zrozumieć nie tylko postępowanie bohatera, ale również współczesną politykę.

książka house of cards

źródło: Empik

#2

Jeśli mieszkacie niedaleko Gdyni lub spędzacie wakacje w okolicy może Was zainteresować wydarzenie, które odbędzie się tu w dniach 7-9 lipca, w ramach Gdynia Design Days. Mowa o targach wzornictwa Projekt market, na których swoje prace zaprezentuje kilkudziesięciu polskich twórców. Wśród wystawców znajdą się projektanci ubrań, biżuterii, ceramiki, grafiki, oświetlenia, mebli, a nawet mat do yogi, czy domków dla lalek. Poza tym czeka nas wiele atrakcji takich jak warsztaty z tworzenia podwieszanych form do oplątw, wyplatania makramy oraz spotkanie z trójmiejskim projektantem biżuterii.

projekt market w gdyni

źródło: Facebook

#3

A jeśli odwiedzacie Trójmiasto to polecamy Wam również zajrzeć na stronę magazynu F5 i zobaczyć, w jakich miejscach dobrze zjecie, podziwiając jednocześnie dobry, polski design. W ramach wspomnianego wcześniej festiwalu Gdynia Design Days we wnętrzach trójmiejskich restauracji i kawiarni zobaczycie niebanalne elementy wystroju wnętrz. Sprawdźcie sami, gdzie warto zajrzeć.

gdynia design days

źródło: F5

#4

Na stronie Mieszkanicznik od podszewki zobaczycie, jak pewna para wyremontowała własnymi siłami poddasze po dawnym GS-ie. Agnieszka i Artur kupili stuletnią kamienicę w centrum Jawora, a efekt tego, co w niej zrobili jest niesamowity. Zobaczcie sami.

remont kamienicy

źródło: Mieszkanicznik od podszewki

#5

Wszystkim ogrodnikom, a zwłaszcza tym początkującym, polecam zajrzeć na stronę Roślinne porady, z której dowiecie się, co nas czeka w lipcu. Jakie prace ogrodowe powinniśmy wykonać, co siać, jakie zioła należy zebrać – na te i inne pytania odpowie Wam Sebastian na swoim blogu, w ramach serii roślinny kalendarz.


roślinne porady
źródło: Roślinne porady

#6

Słyszeliście o serii NIEMAPA? Jeśli nie koniecznie musicie ją poznać. To ilustrowane przewodniki po miastach dla dzieci, jak również dla dorosłych. Do tej pory doczekały się jej takie miasta jak: Łódź, Rzeszów, Wrocław, Lublin, Poznań i Gdynia. Teraz dołącza do nich Warszawa. Poza kolorowymi ilustracjami, znajdziemy w niej ciekawe pomysły na to, jak spędzić tam czas, poznamy legendy związane ze Stolicą. Dzięki zawartych w niej zadaniom, zagadkom i propozycjom Niemapa pozwoli nam na nowo spojrzeć na nasze własne miasto.

niemapa

źródło: NIEMAPA

#7

Jest lato – są i muchy. Zarówno o jednym, jak i drugim przeczytacie w zabawnym tekście Julii Rozumek. Temat na czasie potraktowany z przymrużeniem oka- wchodźcie śmiało – pośmiejecie się.

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.