DO KAWY #137 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #137 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Drżące kadry. Rozmowy o życiu filmowym w PRL-u przybliża nam sposób działania polskich reżyserów w czasach, w których władza nie pozwalała im na swobodne tworzenie. Mimo nieprzychylnych warunków powstawały wtedy największe dzieła polskiego kina, które popularne były również za granicą. W rozmowach z krytykiem filmowym i dziennikarzem Piotrem Czerkawskim twórcy filmowi okresu transformacji zdradzają kulisy swojej pracy i ciekawostki z przeszłości. Książka dostępna jest np. TUTAJ.

książka DO KAWY GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Czarne

#2 Muzyka

W poprzednim wydaniu DO KAWY wspominaliśmy Wam o nowej płycie electroswingowego zespołu Caravan Palace. Tym razem będziemy mieli okazję do posłuchania tego gatunku na żywo, ale w wykonaniu grupy Parov Stelar. Koncert odbędzie się 30 listopada w Warszawie na hali Torwar. Bilety zakupić można TUTAJ.

muzyka do kawy GREEN CANOEźródło: eBilet

#3 Teatr/Kino

Już niedługo w Teatrze Andersena w Lublinie będzie miała premiera spektaklu Z głową w chmurach czyli o Żyrafie, która szukała deszczu. To widowisko łączące sztukę aktorską z musicalem lalkowym, które spodoba się nawet najmłodszym dzieciom. Tytułowa Żyrafa postanawia sprowadzić deszcz na pozbawioną wody pustynię. Podczas swojej wędrówki spotyka Żmija, z którym połączy ją wyjątkowa więź. Pierwszy spektakl odbędzie się 29 września. Bilety dostępne są TUTAJ.

teatr GREEN CANOEźródło: Teatr Andersena

#4 Miejsce z klimatem

Dworek Tradycja to przepiękne miejsce z bogatą historią w zachodniopomorskiej wsi Bełczna. Spędzimy tutaj miłe chwile otoczeni naturą oraz przestronnymi wnętrzami – jasnymi, subtelnie urządzonymi i pozwalającymi na relaks. Ich domowa atmosfera to coś, co przyciąga do dworku najbardziej. Jego ofertę znajdziecie TUTAJ. 

dworek tradycja GREEN CANOEźródło: Dworek Tradycja

#5 Miejsce w sieci

Nie tylko na GREEN CANOE znajdziecie piątkowy cykl idealny DO KAWY. Na stronie Niezła Sztuka w każdym tygodniu ukazuje się wydanie Arcydzieła do kawyw którym ukazują się znane dzieła największych artystów w historii sztuki. Są przedstawione lekko, szczegółowo i przyjemnie – nawet dla zupełnego laika. Polecamy gorąco:)

dzieło do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Niezła Sztuka

#6 Wydarzenie

28 września odbędzie się w Warszawie wielki zjazd fanów najbardziej rozsławionego detektywa świata. Tegoroczny Sherlockon to już trzecia impreza w Polsce tworzona pod tą nazwą. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają niemałe emocje i niebanalne rozrywki. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: Facebook/Sherlockon Polska

#7 Relaks

Warzywno-owocowa dieta z dodatkiem pełnych zbóż w połączeniu z delikatnymi i relaksującymi ćwiczeniami jogi to przepis na skuteczny detoks. W dniach 17-20 października odbędzie się w Lipowym Domu Happy Detoks, który poprowadzi Kasia Bem. Macie ochotę na kilka dni zupełnego relaksu? Jeśli tak, to zajrzyjcie TUTAJ.

relaks DO KAWY GREEN CANOEźródło: Kasia Bem

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.