DO KAWY #55 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #55 – kino, lektura, pasja.

#1

Kilka dni temu do księgarń trafiła pozycja Pszczoły. Opowieść o pasji i miłości do najważniejszych owadów na świecie. Joachima Pettersona. Jej autor, który z grafika przekwalifikował się na pszczelarza i pszczołom właśnie poświęca z zapałem każdy wolny czas, przybliża nam ich zwyczaje, dzieląc się wieloma anegdotami, doświadczeniami i przemyśleniami na ich temat. Znajdziecie tu zarówno porady na temat założenia własnej pasieki, jak i ciekawe historie z życia osoby, której oczami mamy okazję zobaczyć fascynujący świat pszczół.

Pszczoły recenzja książki

źródło: Empik

#2

Podlasie to jedno z naszych ulubionych miejsc w Polsce. Jeśli chcielibyście się wybrać w ten uroczy zakątek naszego kraju polecamy Wam wcześniej zajrzeć na bloga 101 Countries Before 50, z którego dowiecie się, co warto zobaczyć i czego doświadczyć na Podlasiu. Co musicie zwiedzić i co zrobić będąc w tym miejscu? Zobaczcie sami.

źródło: 101 Countries Before 50

#3

Według wielu badań nasze zadowolenie z pracy niekoniecznie wynika z zarobków, jakie przynosi nam nasze zajęcie. Zastanawiacie się, jakie więc czynniki wpływają to, czy lubimy nasza pracę i czy sprawia nam ona przyjemność? Przeczytajcie artykuł na stronie ZwierciadłaJak być szczęśliwym w pracy, z którego dowiecie się, co tak naprawdę nas motywuje i sprawia, że jesteśmy z niej zadowoleni.

źródło: Zwierciadło

#4

Dostępność produktów i łatwość zakupów sprawia, że wielu z nas nie może się oprzeć nadmiernemu, jak się okazuje kupowaniu, także jeśli chodzi o ubrania. W rezultacie mamy szafy pełne ubrań, których bardzo często z rożnych powodów nie nosimy. Czy jest to ekologiczne? Na pewno nie. Może więc warto to zmienić? Już wkrótce z pomocą przyjdzie nam Biblioteka Ubrań – ciekawa inicjatywa oparta o podstawy sharing economy i Zero Waste. Agnieszka Zawadzka i Marta Niemczyńska, autorki projektu, chcą zmienić podejście Polek do konsumpcji mody, to znaczy nauczyć nas dzielenia się zawartością szaf na co dzień. Chcecie przeczytać więcej? Zajrzyjcie na stronę Lounge Magazyn.

źródło: Lounge Magazyn

#5

A na stronie KUKBUK coś ciekawego dla siebie znajdą wielbiciele designu i ciekawych, niebanalnych wnętrz. Zobaczycie na niej 16 restauracji i cukierni z kilku miast Polski, które wyróżniają się na tle innych dizajnerskimi i oryginalnymi wnętrzami.

źródło: KUKBUK

#6

Jeśli jesteście entuzjastami zdrowego stylu życia to powinno Was zainteresować wydarzenie, które odbędzie się w Warszawie 24 i 25 lutego. Na Healthy Lifestyle Show spotkacie w jednym miejscu najlepszych specjalistów ze świata dietetyki oraz sportu. Będziecie mieli możliwość spróbowania swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych, dowiecie się, w jaki sposób ukoić nerwy po ciężkim dniu pracy oraz poznacie wiele modeli diety. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zajrzyjcie na stronę Healthy Lifestyle Show.

źródło: Facebook

#7

Planujecie w tym roku remont łazienki? Jeśli tak to koniecznie odwiedźcie stronę Learning from Hollywood. Dowiecie się z niej, jakie są trendy w urządzanie łazienek w 2018 roku, co jest aktualnie modne i jakie rozwiązania warto wprowadzić w tę część naszej domowej przestrzeni.

źródło: Learning from Hollywood

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.