DO KAWY #126 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #126 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Większość zna Charlesa Dickensa jako autora wspaniałych powieści obyczajowych, takich jak „Opowieść wigilijna” czy „David Copperfield”. Jednak pisarz pokazywał swoje umiejętności również w innych gatunkach m.in. powieści grozy. W ten sposób powstał zbiór historii, na czele z tytułową opowieścią Dróżnik. Zainteresowani inną odsłoną Dickensa znajdą tę książkę np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Świat Książki

#2 Muzyka

Sopot zaprasza na spotkanie z klasyką podczas 9. edycji festiwalu NDI Sopot Classic, który odbędzie się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia. Co roku miłośnicy muzyki klasycznej zbierają się, aby przez kilka dni cieszyć się występami utalentowanych artystów i kompozytorów z Polski i zagranicy. Zderzenie z kulturą muzyki innych narodów pokazuje, jak piękna jest różnorodność i jak wiele inspiracji można czerpać od siebie nawzajem. Informacje na temat programu festiwalu oraz sprzedaży biletów znajdziecie TUTAJ.

do kawy muzyka GREEN CANOEźródło: Sopot Classic

#3 Teatr/Kino

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to festiwal promujący twórczość młodych artystów. Jego celem jest zachęcanie do poznawania polskiego kina i edukowanie poprzez oswajanie z kulturą filmu. 12. edycja wydarzenia odbędzie się, jak co roku, w Radomiu w dniach 6-13 lipca. Jej program jest bardzo bogaty i przewiduje wiele prezentacji filmowych, warsztatów wychodzących także poza tematykę festiwalu oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

do kawy film GREEN CANOEźródło: Kameralne Lato

#4 Miejsce z klimatem

W poszukiwaniu cichego i spokojnego miejsca na wakacyjny wypoczynek warto wybrać się na Dolny Śląsk, a konkretniej do Mirska, w którym znajduje się Folwark Wrzosówka. Luksusowy domek oferujący usługi na najwyższym poziomie, a dokoła niego przepiękne widoki, muzea i zamki. Sprawdźcie sami – ofertę Wrzosówki znajdziecie TUTAJ.

do kawy miejsce z klimatem GREEN CANOEźródło: Folwark Wrzosówka

#5 Miejsce w sieci

Na stronie magazynu Element Żeński znajdziemy interesujący wywiad z Angeliką Marszewski, która wychowała się na pograniczu dwóch kultur – polskiej oraz niemieckiej. W rozmowie z Moniką Kucel i Pauliną Puchalską opowiada o postrzeganiu piękna oraz odnajdowaniu tej wartości w sobie. Jak zwykle w otoczce ulubionych kosmetyków i sprawdzonych rytuałach urodowych. Wywiad znajdziecie TUTAJ.

do kawy miejsce w sieci GREEN CANOEźródło: Element Żeński

#6 Wydarzenie

W weekend 13 i 14 lipca trwać będą w Gdańsku Targi Mody i Designu Motywy. Poza licznymi stoiskami z odzieżą, biżuterią, kosmetykami i ceramiką czekają na nas również pokazy mody przygotowane przez projektantów. Podczas wydarzenia nie będą się nudziły także dzieci, ponieważ przygotowano dla nich specjalną strefę zabaw. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

targi mody wydarzenie GREEN CANOEźródło:Facebook/Targi Motywy

#7 Relaks

Slow Market to wielokulturowy targ kulinarny nad Wisłą. Trwać będzie aż do 8 września, zaczynając od dzisiaj. W każdy piątek, sobotę i niedzielę w Warszawie będziemy mogli zjeść śniadanie, obiad i kolację w piknikowej atmosferze na świeżym powietrzu. Menu będzie starannie dobrane i zróżnicowane tak, aby każdy mógł wybrać coś dobrego dla siebie. TUTAJ znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

relaks GREEN CANOEźródło: Slow Market

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Apapat 29 lipca 2019 (15:03)

    Takie wpisy, jak Twój to niesamowita inspiracja na wakacje. Podobnie zresztą, jak cały Twój blog. Folwark może być idealnym miejscem na krótki weekend w stylu slow, choć targ kulinarny nad Wisłą jest również świetnym pomysłem. Z największą przyjemnością będziemy wracać! :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.