DO KAWY #171 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #171 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Prawiek i inne czasy to jedna z najbardziej znanych na całym świecie współczesnych powieści polskich. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko niesamowitym zdolnościom pisarskim Olgi Tokarczuk, ale również wiernemu przedstawieniu rzeczywistości i relacji międzyludzkich – w tym przypadku na przestrzeni trzech pokoleń fikcyjnej wsi Prawiek.
Książka dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Empik

Najnowsza publikacja mistrza literatury grozy Stephena Kinga dostępna jest już na księgarnianych półkach. Jest krew… to zbiór czterech opowiadań, które mają szansę dorównać najlepszym klasykom pisarza. Jeśli chcecie sięgnąć po krótkie formy dające zastrzyk adrenaliny, to koniecznie zapoznajcie się z książką TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Polska scena jazzowa może pochwalić się wyjątkowo utalentowanymi muzykami, czego dowodem jest chociażby kwintet O.N.E. Artystki tworzą muzykę wspólnie od 2015 roku i chociaż ich pierwsza płyta ukazała się dopiero teraz, mają już grono wiernych fanów, którzy śledzą ich poczynania od debiutu.
Płytę One zakupicie np. TUTAJ.

do kawy muzyka GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Wielbiciele tańca tęsknią pewnie za pokazami na żywo. Londyński dom tańca Sadler’s Well postanowił umilić wszystkim czas, zapraszając na transmisje na żywo z pokazów swoich tancerzy. Kolejna odbędzie się już dzisiaj o 20:30. Znajdziecie ją TUTAJ. Dołączcie do nas na wspólne oglądanie :)

taniec miejsce w sieci GREEN CANOEźródło: Facebook/Sadler’s Well

#4 Miejsce w sieci

Konik Kreatywny to strona poświęcona polskim artystom, designie i wszystkiemu, co kreatywne. Prowadząca ją Katarzyna Moczulska od prawie już roku tworzy również podcast o tej samej nazwie, w którym rozmawia z artystami o ich pracy, inspiracjach i życiu codziennym. Jeśli macie ochotę posłuchać, to wszystkie odcinki znajdziecie TUTAJ.

do kawy podcast GREEN CANOEźródło: Konik Kreatywny

Kultura azjatycka fascynuje wielu na całym świecie, a na szczególne uznanie zasługuje na pewno azjatycka kinematografia. Bogaty świat filmów i animacji krajów dalekowschodnich przybliżają nam w podcascie Azja kręci selekcjonerzy Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków – Jagoda Murczyńska i Marcin Krasnowolski. Pod spodem obejrzycie ich analizę ostatniej koreańskiej sensacji Parasite. Resztę odcinków znajdziecie TUTAJ.

Już niedługo swój wyjątkowy dzień będą miały wszystkie mamy. Z tej okazji odsyłamy Was na koniec do kilku propozycji prezentowych dla kobiet. Być może skorzystacie z naszych pomysłów i przygotujecie małą niespodziankę na 26 maja.
Pomysł na prezent dla niej
Prezent dla wyjątkowej kobiety
Prezent na Dzień Matki

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.