DO KAWY #265 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #265 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś nasze piątkowe DO KAWY otwieramy kolorowo:) Czy znacie takie kolory jak heliotrop, ultramaryna lub alizaryna?:) Świat barw jest zdecydowanie bogatszy, niż nam się wydaje:) Kaasia St Claire w swojej książce „Sekrety kolorów” przedstawia nam niezwykłe historie związane z kolorami. „Brytyjska dziennikarka (…) podąża tropem niesamowitych historii, w których nauka miesza się z modą, polityka ze sztuką, a geologia z motoryzacją, i przedstawia najciekawsze opowieści dotyczące kilkudziesięciu mniej lub bardziej znanych odcieni i kolorów. Od słynnego błękitu Picassa i bieli, która chroniła przed zarazą, przez kwaśną żółć, irlandzką zieleń, punkowy róż i krwawy szkarłat, po cesarską purpurę”. Po tej lekturze spojrzycie na kolory zupełnie inaczej:) Polecamy!

źródło:empik.com

#2 Muzyka

Święta Bożego Narodzenia już za 37 dni! Ten czas minie bardzo szybko. Zanim wpadniemy w pośpiech świątecznych obowiązków, pozwólmy sobie na nastrojowe wieczory z dobrą muzyką. „A Family Christmas” to płyta, którą pokochacie. Światowej słaby tenor Andrea Bocelli wraz ze swoim synem Matteo oraz córką Virginia stworzył nie tylko muzykę, ale prawdziwy klimat Świąt, pełen miłości i rodzinnego ciepła. Serdecznie polecamy! :)

źródło:empik.com

#3 Teatr/ kino

W tym tygodniu zapraszamy Was do Teatru 6. Piętro na spektakl pt. „Ożenek”. Ta nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola rozbawi Was do łez. Intrygi , umizgi i przezabawne kreacje aktorskie zalotników, dlatego nawet na chwilę nie będziecie się nudzić. Wszystko w najlepszej obsadzie, m.in.: Pulina Chruściel, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski, Cezary Żak czy Janusz Chabior. Sztukę możecie zobaczyć już 21 i 22 listopada. Więcej informacji oraz bilety znajdziecie TUTAJ.

źródło:teatr6pietro.pl

#4 Miejsce z klimatem

Jak co roku zapraszamy Was na Jarmark Bożonarodzeniowy do Gdańska:) W tym roku odbędzie się w dniach 18 listopada- 23 grudnia:) Przez pięć tygodni możecie cieszyć się niezwykłą magią tego miejsca. Miliony światełek, smaczna kuchnia oraz świąteczne atrakcje i wystawy to wszystko, czego możecie doświadczyć w samym centrum Gdańska:) Tysiące osób pokochało klimat Gdańskiego Jarmarku, dlatego musisz tu być! Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Polecamy serdecznie! :)

źródło:www.gdansk.pl

 

#5 Miejsce w sieci

Centrum Terapii Dialog to miejsce, gdzie online odbywa się wiele ciekawych i bardzo potrzebnych w dzisiejszym świecie webinarów, konferencji i spotkań z ekspertami. Nerwica natręctw, ADHD u dorosłych czy współuzależnienie to problemy, z którymi spotykamy się w życiu często. Warto zgłaszać się po pomoc, także po to, aby potrafić pomóc naszym bliskim, znajomym, sąsiadom. Więcej informacji o zbliżających się spotkaniach online znajdziecie TUTAJ.

 

#6 Relaks

Czy wiecie, ile zalet ma masaż głowy? Skóra w tym miejscu posiada bardzo dużo zakończeń nerwowych oraz bogatą siatkę receptorów i właśnie dlatego dotykanie i masowanie głowy może szybko przynieść ulgę i odprężenie całego organizmu. Masaż głowy rozluźnia, przez co może także zmniejszyć migrenę oraz rozluźnić mięśnie karku i szyi. Poniżej podpowiedź, w jaki sposób można taki masaż wykonać:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.