DO KAWY #64 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #64 – kino, lektura, pasja.

#1 Książka

Filozofia Zero Waste jest coraz bardziej zyskuje na popularności a liczba zwolenników takiego stylu życia stale rośnie. Dzięki książce Gotuję nie marnuję Sylwii Majcher zobaczycie, że wykorzystanie tego, co pozostało nam w lodówce nie jest wcale takie trudne, a to, co wcześniej uważaliście za „resztki” można z powodzeniem zamienić w pyszną potrawę. W książce znajdziecie nie tylko przepisy, ale też pomoc w planowaniu jadłospisu i układaniu listy zakupów. Jeśli chcecie zapobiec marnowaniu się jedzenia w waszej kuchni z pewnością warto kupić tę książkę.

#2 Muzyka

Już dziś ukaże się trzeci album polskiego zespołu Bokka, jednego z najciekawszych avant popowych składów w naszym kraju, zatytułowany „Life On Planet B”. Na płycie znajdziecie 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Jak zwykle i tym razem możecie liczyć zarówno na eteryczne i zmysłowe melodie, jak i bardziej energetyczne utwory.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Lubicie kino francuskie? Jeśli tak to macie okazję wziąć udział w Przeglądzie Nowego Kina z tego właśnie kraju, które odbędzie się już po raz 9 w kinie Muranow, a współorganizowany jest z Instytutem Francuskim w Polsce. Do 26 kwietnia obejrzymy m.in. nagrodzone Cezarem „120 uderzeń serca” , „Do zobaczenia w zaświatach” czyli ekranizację nagrodzonej Prix Goncourt powieści Pierre’a Lemaitre, czy „Barbarę”. Najmłodsi widzowie również znajdą coś dla siebie. 21 i 22 kwietnia będą mieli okazję obejrzeć najlepszy francuski film animowany 2017 roku „Wielki zły lis i inne opowieści” oscarowego duetu Benjamina Rennera i Patricka Imbert. Szczegółowy program Przeglądu na stronie Kina Muranów.

źródło: Kino Muranów

#4 Miejsce z klimatem

Dziś w ramach miejsc z klimatem mamy ich dla Was aż 10! Wiosna i lato to okres, kiedy najchętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Nawet kiedy wybieramy się do restauracji najchętniej wybieramy jednak miejsca na zewnątrz. Na stronie KUKBUK znajdziecie zestawienie 10 najładniejszych ogródków restauracyjnych w Warszawie, w których z pewnością mile spędzicie czas.

źródło: KUKBUK

#5 Miejsce w sieci

Jeśli jesteście amatorami wina, ale jeszcze nie do końca znacie zasady dobierania wina do potrawy to zajrzyjcie na bloga Tasteaway, z którego dowiecie się jak je łączyć. Co zrobić, aby najlepiej wydobyć smak jedzenia, jak serwować wino i które podać jako pierwsze? Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź stronie Natalii i Łukasza.

źródło: Tasteaway

#6 Wydarzenie

Podczas dwóch majowych weekendów (12-13.05 oraz 19-20.05) będziecie mieli okazję zwiedzić wyjątkowe krakowskie wnętrza. Dla zwiedzających udostępnione będą wyjątkowe wnętrza, co więcej istnieje również możliwość poznania ich właścicieli czy projektantów. Podczas Festiwalu udostępniane są różnorodne przestrzenie: mieszkania i domy prywatne, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. A łączą je wszystkie wysokie walory architektoniczne i estetyczne. Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie TUTAJ.

 

źródło: FOM Kraków

#7 Relaks

Piękna natura, estetyczne wnętrza, świetne jedzenie, życzliwa obsługa, aktywny wypoczynek – czyż nie brzmi jak połączenie idealne? Przekonacie się o tym już za miesiąc w Warszawie, gdzie będziecie mieli okazję wziąć udział w Święcie wakacji. Z pewnością mile spędzicie czas pośród wyselekcjonowanych marek z całej Polski, wyjątkowych przedmiotów, napojów, kosmetyków czy ubrań. Więcej informacji – TUTAJ.

źródło: Facebook

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.