DO KAWY #88 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #88 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Traumatyczne przeżycia potrafią zadać głębokie rany ludzkiemu umysłowi i pozostawić blizny widoczne do końca życia. Szczególnie jeśli miały one miejsce w bardzo młodym wieku. Dla Allison, porzuconej przez ojca i obojętnej dla swojej matki dziewczynki, jedyną ucieczką od rzeczywistości i jej problemów jest przyjaźń z Williamem. Po samobójstwie chłopca bohaterka nie potrafi jednak poradzić sobie z depresją i zostaje umieszczona na oddziale szpitala psychiatrycznego. Historia przedstawiona w książce Przerwane Milczenia Anny Faret opowiada o samotności i cierpieniu. Zmusza także do refleksji nad losami osób z zaburzeniami psychicznymi, którzy łatwo są zrzucani na margines społeczny. Dręczące ich myśli i uczucia kumulowane latami, mogą prowadzić do tragedii. Jednak tak łatwo byłoby im zapobiec, gdyby wołanie o pomoc nie pozostało bez odpowiedzi. Książka dostępna jest TUTAJ.

muzyka-DO-KAWYźródło: Novae Res

#2 Muzyka

Michał Bajor wybiera się w trasę koncertową po Polsce promującą jego najnowszą płytę Od Kofty… do Korcza VOL.2. Elegancka poezja śpiewana została zaaranżowana na nowo czerpiąc ze zdobytej przez lata wrażliwości i dojrzałości artystycznej twórcy. Na koncertach usłyszymy więc najważniejsze utwory artysty, które mają szczególne znaczenia dla niego samego jak i wielbicieli jego muzyki. Najbliższy koncert odbędzie się 13 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, następny  4 listopada w Toruniu. Ostatni występ będzie można zobaczyć 10 grudnia w Łodzi. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

muzyka-DO-KAWYźródło: eBilet.pl

#3 Teatr/Kino

W każdy piątek w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku będziemy miel okazję wybrać się w podróż w czasie po najdalszych zakątkach świata. A to za sprawą wieczorów filmowych Etnomatograf, w ramach których wyświetlane będą filmy fabularne i dokumentalne o tematyce etnograficznej i antropologicznej. Dodatkowo po projekcjach będziemy mogli wziąć udział w dyskusjach i spotkaniach ze specjalistami danej dziedziny. Po szczegółowe informacje odsyłamy TUTAJ.

muzyka-DO-KAWYźródło: Facebook

#4 Miejsce z klimatem

Pensjonat Kwaśne Jabłko wziął swoją nazwę od sadu, którego pielęgnacją zajmują się właściciele. Z przepysznych jabłek tworzą ekologiczne cydry – świeże oraz długo dojrzewające w dębowych beczkach. Degustacja cydru i soczystych soków jabłkowych to obowiązkowa pozycja na liście rzeczy do zrobienia podczas pobytu w Kwaśnym Jabłku we Włodowie niedaleko Olsztyna. Poza tym, jest to bardzo malownicze miejsce, w którym można przyjemnie spędzić czas nawet w pochmurne i deszczowe dni. Tradycyjna architektura połączona z nowoczesnym designem zapewnia wymarzony relaks dla duszy i ciała, a smakowite dania będą śnić się po nocach. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

muzyka-DO-KAWYźródło: Kwaśne Jabłko

#5 Miejsce w sieci

Znacie Jest Rudo, prawda? Przy okazji zaczynającej się jesieni polecamy artykuł właśnie z tego bloga. Nie jest on co prawda nowy, ale świetnie pasuje do obecnej pory roku. W artykule na blogu, który znajdziecie TUTAJ, Natalia dzieli się swoimi powodami, dla których kocha jesień. A jakie są Wasze powody? Może uda Wam się zaczerpnąć trochę inspiracji. Przekonajcie się sami.

muzyka-DO-KAWYźródło: Jest Rudo

#6 Wydarzenie

Od 4 do 7 października trwa III edycja targów Warsaw Home. Są to czterodniowe Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz, na których architekci, projektanci wnętrz, właściciele sklepów i firm prezentują swoje najlepsze oferty. Jest to świetne wydarzenie dla wszystkich interesujących się tematyką wnętrzarską i planujących zmiany we własnych domach. Możliwość bezpośredniego spotkania oraz rozmowy z twórcami i specjalistami z różnych dziedzin będzie dodatkową atrakcją. Niech wielbiciele dekorowania się szykują, ponieważ dyskusje wypełniające miejsce targów będą niczym najpiękniejsza muzyka dla ich uszu. Bilety wciąż można nabyć na stronie TUTAJ.

muzyka-DO-KAWYźródło: Warsaw Home

#7 Relax

Podczas Wege Festiwalu w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki skosztujemy pysznych dań i posłuchamy ciekawych wykładów. Poza tym będziemy mieć okazję zakupić kosmetyki i ubrania bez składników pochodzenia zwierzęcego. Ten festiwal to nie tylko jedzenie, to przede wszystkim duża dawka wiedzy na temat zdrowego i aktywnego trybu życia. Impreza odbędzie 14 października. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

muzyka DO KAWY Green Canoeźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.