DO KAWY #95 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #95 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Artystka María Hesse, zainspirowana twórczością Fridy Kahlo stworzyła jej ilustrowaną biografię. Frida Kahlo. Biografia to świetna pozycja zapoznająca czytelnika z burzliwą historią meksykańskiej malarki walczącej z pasją o spełnienie swoich największych marzeń. Przepięknie zaprojektowane i przemyślane ilustracje uzupełnione ciekawymi opisami sprawiają, że jest idealną propozycją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Bonito

#2 Muzyka

Adam Wendt And Friends to polski zespół jazzowy z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem muzycznym. W ich najnowszej płycie Rhythm & Jazz usłyszymy porywające utwory z dużą dawką jazzu, bluesa oraz R&B. Żywiołowe kompozycje tworzone przez lidera tej grupy muzycznej przepełnią nas energią puszczane w zaciszu domowym równie mocno, jak podczas koncertów na żywo. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Kraina wielkiego nieba w reżyserii Paula Dano to historia o małżeństwie z pozoru szczęśliwym, które jednak zmaga się ze swoimi własnymi problemami. Jerry postanawia przed nimi uciekać, zostawiając Jeanette samą z dorastającym synem. Kobieta wdaje się w romans, który przypomina jej o czasach młodzieńczych, kiedy czuła się atrakcyjna i doceniana. Wszystko przedstawione jest z perspektywy syna, który stoi pomiędzy rodzicami w ich konflikcie. Polska premiera filmu zapowiedziana jest na 7 grudnia.

#4 Miejsce z klimatem

Łakocie tworzone przez cukierników z Odette wyglądają tak pięknie, że można pomylić je z wymyślnymi dekoracjami. Za świetnym wyglądem kryje się jednak jeszcze lepszy smak, co potwierdza ogromna popularność cukierni wśród mieszkańców Warszawy, turystów oraz firm korzystających z jej oferty. Wszystkie torty i ciastka tworzone są z prawdziwą miłością do słodyczy, dlatego przy najbliższej okazji nie wahajcie się wstąpić do Odette na małe co nieco.

do kawy GREEN CANOEźródło: Odette

#5 Miejsce w sieci

W magazynie Zwierciadło przeczytamy artykuł dający nam odpowiedź na pewne pytanie. Odpowiedź, która wydawałaby się bardzo oczywista. Dlaczego warto mieć zwierzaka? Tego i więcej ciekawostek na temat terapeutycznej mocy zwierząt dowiemy się czytając wywiad Renaty Mazurowskiej z psychologiem Pawłem Droździakiem.

źródło: Zwierciadło

#6 Wydarzenie

W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich 16 grudnia w Warszawie odbędą się Targi Plakatu pod patronatem Andrzeja Pągowskiego. Będzie to świetna okazja do kupienia oryginalnych dekoracji naszych wnętrz oraz niecodziennych prezentów dla bliskich fascynujących się ilustracją i grafiką. Podczas wydarzenia można się spodziewać także dodatkowych atrakcji, o których więcej poczytacie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Going.

#7 Relax

Magazyn Usta urządza 3 grudnia już trzecie z kolei Święto Ciała. Według hedonistycznej myśli szczęście to suma drobnych przyjemności, a jak wiadomo nie od dzisiaj, w zdrowym ciele żyje zdrowy duch. Z tego względu dajmy się porwać wszystkiemu, co dobre dla naszych ciał. W domu handlowym MYSIA 3 w Warszawie znajdziemy wystawców oferujących wspaniałe kosmetyki, delikatne ubrania, czarujące zapachy oraz pyszne jedzenie. Podczas imprezy będziemy mieli okazję sprawić prezenty sobie i swoim najbliższym. Czekają też na nas dodatkowe atrakcje, o których więcej dowiecie się TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.