DO KAWY #102 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #102 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Lektura Ekobiografii Krakowa tłumaczy, w jaki sposób środowisko naturalne wpłynęło na historię tego pięknego, o bogatej historii miasta. Wiele informacji przekazanych przez krakowskich badaczy może zadziwić, ponieważ większość z nas nie zastanawia się nad tym, jak wielki związek ma miasto ze światem przyrody. Przeczytamy również o problemach ekologicznych Krakowa, takich jak ciągłe zanieczyszczenie powietrza, które swoją historią sięga daleko wstecz. Jeśli chcecie przekonać się, czy smog już zawsze będzie obecny w krakowskim krajobrazie, czy może jest jednak jakiś skuteczny sposób na walkę z nim, to polecamy Wam zapoznać się z tą pozycją. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Znak.com.pl

#2 Muzyka

Album Waiting For The Sun zespołu The Doors z 1986 roku został wydany po raz kolejny w odświeżonej i rozbudowanej edycji. Jej przygotowaniem zajął się Bruce Botnick, który współpracował z zespołem przy tworzeniu płyty. 1CD zawiera remasterowane wersje stereo wszystkich oryginalnych utworów. Natomiast 2CD to niewydane do tej pory wczesne miksy oraz wersje koncertowe kilku piosenek. To najnowsze wydanie pozwala nam usłyszeć dobrze znane kompozycje w zupełnie innej odsłonie. Album znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Chłopiec z burzy to druga ekranizacja powieści Colina Thiele’ego. Film w reżyserii Shawna Steeta ukazuje historię o przyjaźni, dość nietypowej, bo nawiązującej się między kilkuletnim chłopcem a pelikanem. Michael mieszka z ojcem w chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia znajduje trzy malutkie pelikany, które przyrzeka uratować. Jeden z nich – Pan Percival – staje się bardzo bliski sercu chłopca i to właśnie z nim spędza on najważniejsze chwile swojego dzieciństwa. Jako dorosły mężczyzna uświadamia sobie, że opowieść o tej wyjątkowej przyjaźni jest największym darem, jaki może przekazać swojej wnuczce. Poniżej znajdziecie zwiastun filmu.

#4 Miejsce z klimatem

Stacja Sopot to jedno z najlepszych miejsc w Sopocie, jakie możecie odwiedzić w poszukiwaniu smacznego, dobrze przygotowanego i podanego posiłku. Ekipa restauracji gotuje swoje przysmaki wedle idei Slow Food – wykorzystują sezonowe i świeże produkty. Użycie nowoczesnej metody gotowania SOUS VIDE zapewnia klientom potrawy bogate w składniki odżywcze i witaminy. Poza tym w skromnym, ale bogatym jakościowo menu lokalu znajdziemy tradycyjne dania takie jak robione ręcznie pierogi. Przyjemna atmosfera w połączeniu z pysznym i cieszącym oko jedzeniem czyni ze Stacji Sopot idealne miejsce na obiad.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/StacjaSopot

#5 Miejsce w sieci

Aromaterapia i naturalne olejki eteryczne działają zbawiennie na nasze samopoczucie oraz skórę. Umiejętnie wykorzystane potrafią nas odmłodzić, uspokoić, a nawet dodać energii – każdy olejek ma bowiem swoje własne, wyjątkowe działanie. O tym, które z nich najlepiej wybrać i w jaki sposób mogą nam pomóc dowiemy się w artykule Aromaterapia – rozpusta dla zmysłów na stronie Zwierciadło.pl.

do kawy GREEN CANOEźródło: Zwierciadło.pl

#6 Wydarzenie

Wege Festiwal odbędzie się po raz kolejny, ale pierwszy raz w nowym roku – tym razem w Łodzi. Jak zawsze możemy spodziewać się stoisk z wegańskim jedzeniem z całego kraju. Do naszych własnych kuchni zakupimy aromatyczne przyprawy i inne ciekawe dodatki. Oprócz kulinariów czekają na nas także stoiska z modą od młodych projektantów, książki oraz kosmetyki nietestowane na zwierzętach. Jeśli chcecie skosztować najlepszych potraw wege i zaopatrzyć się w wyjątkowe przedmioty, to zarezerwujcie trochę wolnego czasu w weekend 26 i 27 stycznia. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook

#7 Relaks

W styczniu i w lutym organizowane są w Lublinie Cykliczne warsztaty improwizacji ruchowej C-R-P/p. Improwizacja ruchowa polega na swobodnym tańcu, w którym każdy może znaleźć swój własny sposób wyrazu. Ta aktywność fizyczna ma na celu poprawę naszej postawy i sprawności, dodanie pewności siebie oraz otwarcie na otaczających nas ludzi i świat. Zajęcia odbywają się cyklicznie w każdą sobotę. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

 • comment-avatar
  Radownisia 18 stycznia 2019 (12:56)

  W mojej Łodzi taki super wege festwial, a ja o nim nie wiedziałam :D
  Zaintrygowałaś mnie tym filmem, ale obawiam się, że będzie zbyt wzruszający ;)

 • comment-avatar
  Filmy reklamowe trójmiasto 18 stycznia 2019 (11:34)

  Jak zwykle bardzo fajne i użyteczne podpowiedzi :) Dziękuję Asiu!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.