DO KAWY #164 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #164 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Jeśli najdzie Was ochota na lekką lekturę pełną niebanalnego humoru, to sięgnijcie po Kratki się pani obiły Jacka Galińskiego, o szalonych przygodach emerytki Zofii Wilkońskiej. To już kolejna część serii, która nie przestaje bawić. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

źródło: Empik

Ewangelia według Węgorza to wyjątkowy tytuł, który przyciąga tajemniczym opisem i pięknym wydaniem. Możemy dowiedzieć się z niego wiele ciekawych faktów na temat zagrożonych wyginięciem węgorzy, ale to nie wszystko. Książka opowiadając o świecie przyrody, odnosi się również do naszej codzienności, zawiera refleksje na temat poszukiwania własnej drogi oraz ujmujące opisy natury. Zakupicie ją np. TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Brakuje Wam koncertów? Niestety nic nie będzie w stanie zastąpić klimatu występu ulubionego zespołu, czy wokalisty, ale warto próbować. Właśnie dlatego strona MusicLovers.pl zorganizowała akcję #KoncertNaFotelu, w ramach której codziennie możemy oglądać i słuchać koncerty artystów z całego świata. Zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Facebook/MusicLovers.pl

Kolejna muzyczna inspiracja zabierze nas do lat 80. Wszyscy, którzy uwielbiają muzykę z tych czasów, ucieszy fakt, że wielu twórców na YouTubie tworzy remixy współczesnych utworów, których nie powstydziłyby się nawet Madonna ani Cyndi Lauper. Przykładem jest np. kanał TRONICBOX, którego przeróbkę utworu „Somebody That I Used To Know” Gotye znajdziecie poniżej.

#3 Teatr/Kino

Obecnie w Internecie obejrzeć można wiele teatrów, musicali i przedstawień bez konieczności wychodzenia z domu. Na stronie OperaVision znajdziecie spektakle operowe w świetnej jakości. Dostępne są one TUTAJ, natomiast TU rozpisane są wszystkie nadchodzące w najbliższym czasie występy.

źródło: OperaVision

#4 Miejsce w sieci

Na stronie magazynu Vogue przeczytamy świetne zestawienie filmów na poprawę humoru. Znalazły się w nim prawdziwe klasyki, których być może nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć. W takim wypadku serdecznie polecamy. Artykuł dostępny jest TUTAJ.

źródło: Vogue Poland

#5 Relaks

Dla miłośników sztuki, mody i historii Narodowa Galeria Sztuki W Waszyngtonie udostępniła      swoje zbiory za pośrednictwem Google Arts & Culture. TUTAJ możemy przeglądać je do woli i zachwycać się ich pięknem przed ekranami monitorów.

źródło: Google Arts & Culture

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.