DO KAWY #100 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #100 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Większość z nas dobrze zna szpitale i przychodnie z perspektywy pacjenta. Długie kolejki, tłok, wielogodzinne wyczekiwanie na przyjęcie i mnóstwo innych rzeczy, które działają na nerwy. Jak jednak patrzą na to lekarze i pielęgniarki? O tym właśnie jest książka Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin. Twoje życie w moich rękach to zbiór rozmów z personelem służby zdrowia, którzy opowiadają o swojej codzienności i perspektywie nieznanej pacjentom. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Znak.com.pl

#2 Muzyka

Bryana Ferry’ego możecie znać z czasów, kiedy był głównym wokalistą rockowego zespołu Roxy Music. Artysta powraca na scenę muzyczną z nową płytą Bitter Sweet w wykonaniu jego orkiestry. Przy tworzeniu kompozycji inspirował się przede wszystkim swobodnymi wariacjami jazzowymi. Wszystkie utwory albumu utrzymane są w melancholijnym nastroju podkreślanym przez wspaniałe brzmienie sekcji smyczkowej. Płytę możecie zamówić np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Horror szał w reżyserii Jacka Jabrzyka to idealny tytuł dla tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji. Opowiadana w spektaklu historia działa na wyobraźnię i odwołuje się do naszych największych lęków. Wyjątkowy nastrój horror show podkreśli również muzyka skomponowana przez Rafała Matuszaka oraz duża dawka czarnego humoru. Więcej na temat spektaklu i biletów dowiecie się na stronie Teatru Zagłębia TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Teatr Zagłębia

#4 Miejsce z klimatem

Socrates Cafe to otwarte spotkania dyskusyjne, które odbywają się cyklicznie w kilku miastach w Polsce, a nawet w Berlinie. Ideą spotkań jest zachęcenie wszystkich do brania udziału w dyskursie i wyrażania swojej opinii na podejmowane tematy. Dotyczą one wielu aspektów naszego życia i możliwie jak najbardziej otwarte, aby każdy mógł przedstawić własną interpretację. W Socrates Cafe żadna odpowiedź nie jest błędna ani mniej znacząca od reszty. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy TUTAJ po więcej informacji.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Socrates Cafe

#5 Miejsce w sieci

Nie ma racji ten, kto twierdzi, że nie potrafi tańczyć. Oczywiście nie jesteśmy w stanie poruszać się jak zawodowcy bez odpowiedniego treningu, ale każdy z nas ma swoje własne poczucie rytmu i sposób ekspresji. O tańcu swobodnym, bo właśnie go mamy na myśli, dowiecie się więcej w artykule Wytańcz swoje zastoje! na stronie jalla.com.pl. Ma on bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, ale jest przede wszystkim bardzo przyjemny.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: jalla.com.pl

#6 Wydarzenie

W styczniu rozpocznie się druga edycja Sinfonia Varsovia Kameralnie. Tegoroczne hasło brzmi „Od duetu do oktetu”. Już 9 stycznia, podczas pierwszego koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć w Warszawie muzyków Sinfonii Varsovii w kameralnych zespołach – od dwóch do ośmiu osób. Wielbicieli muzyki klasycznej zainteresuje również możliwość rozmowy z wykonawcami na temat wybranych utworów. Wszystkie szczegóły dotyczące koncertów znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Sinfonia Varsovia

#7 Relaks

Wszyscy, którzy pragną zacząć nowy rok zrelaksowani, na spokojnie i ze świeżym umysłem, mogą jeszcze zapisać się na zajęcia Relaksacja Ziarenko Spokoju z dr Dominiką Zapotoczną. Medytacja i delikatne ćwiczenia rozluźniające przywrócą wewnętrzną równowagę, pomogą pozbyć się nagromadzonego w organizmie stresu oraz oczyszczą umysł z niepotrzebnych myśli i rozpraszających bodźców. Wszystkie informacje na temat spotkań i zapisów znajdują się TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Agnieszka 4 stycznia 2019 (13:20)

    Koniecznie muszę przeczytać tę książkę, bo jestem jej bardzo ciekawa!

  • comment-avatar
    Radownisia 4 stycznia 2019 (11:35)

    100!!! Już się nie mogłam doczekać ?

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.