DO KAWY #224 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #224 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W tym tygodniu w naszym cyklu DO  KAWY przygotowaliśmy propozycję książkową dla osób wysoce wrażliwych. Czy zdarza Ci się być sfrustrowanym, zdenerwowanym ludźmi wokół? Nie mieścić w utartych schematach, w których inni funkcjonują zupełnie dobrze? A może zbyt bardzo przeżywasz wszystko co dzieje się dookoła Ciebie? Może to oznaczać, że jesteś osobą wysoce wrażliwą i nadwydajną mentalnie. Książka Christel Petitcollin „Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie” to doskonały poradnik, jak funkcjonować w dzisiejszym świecie pełnym bodźców, nieustannego pędu i stresu. Autorka wyjaśnia schematy oraz pomaga „oswoić” rzeczywistość. Serdecznie polecamy :)

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Kasia Sochacka to artystka o której w naszym cyklu wspominaliśmy już kilka razy:) Tworzy muzykę z pogranicza popu alternatywnego, jazzu oraz poezji śpiewanej. Płyta „Ministory” to już drugi album tej młodej wokalistki. Jej klimatyczne utwory są idealnym dopełnieniem długich, zimowych wieczorów w ciepłym domu- takich jakie lubimy najbardziej:) Płyta może być także świetnym prezentem dla wrażliwych i lubiących delikatny klimat marzycielek :) Polecamy :)

źródło:empik.com

 

#3 Teatr/ kino

Korzystając z wolnej chwili warto wybrać się do kina na najnowszy film, w którym główną rolę zagrał Will Smith. „King Richard: Zwycięska rodzina” to film opowiadający historię Venus i Sereny Wiliams, które determinacji oraz motywacji swojego ojca stały się najsłynniejszymi tenisistkami na świecie. Niełatwa droga do sukcesu, ciężka praca oraz trudne relacje rodzinne- film zdecydowanie wart obejrzenia. Można wysnuć z niego wiele ciekawych refleksji:)

źródło:filweb.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Dancing Anchor to piękna restauracja, która mieści się w  gdańskim hotelu „Puro”. Piękne wnętrze zachwyca od samego wejścia. W przestronnej sali restauracyjnej mieści się duża, otwarta kuchnia, w której najlepsi kuchnarze gotują na oczach gości. Doskonałe potrawy oraz wspaniały widok sprawiają, że to miejsce zdecydowanie zasługuje na  nasze polecenie:) Będąc w Gdańsku odwiedźcie koniecznie- warto! :)

źródło:purohotel.pl

#5 Miejsce w sieci

Święta już za dwa tygodnie:) Jeśli macie odrobinę wolnego czasu i chcecie ozdobić swój dom własnoręcznie wykonanymi ozdobami, to zapraszamy Was na bloga Iwony Archistacja. Znajdziecie tu podpowiedzi jak wykonać wieniec, ozdoby na choinkę, a nawet gwiazdy z papieru, które tak wszyscy uwielbiamy:) Gotowi? Do dzieła!! :)

źródło:archistacja.pl

 

#6 Relaks

W zeszłym tygodniu proponowaliśmy Wam kurs dekorowania pierników. Jeśli nie udało Wam się skorzystać z takiego wydarzenia osobiście o przychodzimy z rozwiązaniem- krótka lekcja online:) Poniżej link do ciekawego filmu instruktażowego- jak pięknie ozdobić pierniczki :) Weekend zapowiada się piernikowo- świetna zabawa dla całej rodziny :)

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.