DO KAWY #121 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #121 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Powieść Jakuba Bielawskiego umiejscowiona w realiach Polski początku XXI wieku przedstawia historię o dojrzewaniu i dorastaniu z małą dozą tajemnicy i grozy. Może nawet większą, ponieważ Ćma należy do tzw. gatunku weird fiction, którego przedstawiciele lubują się w obrazowych metaforach potęgujących atmosferę napięcia i niepokoju. Czytelnicy spragnieni niecodziennych wrażeń z pewnością to docenią. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Vesper

#2 Muzyka

Już niedługo odbędzie się w Gdyni XVI Gdynia Blues Festival. Od 6 do 9 czerwca po raz kolejny będziemy mieli okazję usłyszeć zespoły z Polski i zagranicy miłujące się w muzyce bluesowej. Atmosfera z pewnością będzie gorąca – oby tylko jeszcze pogoda dopisała. Lista zespołów jest już dostępna na stronie festiwalu. Znajdziecie ją TUTAJ.

muzyka GREEN CANOEźródło: Gdynia Blues Festival

#3 Teatr/Kino

7 czerwca do kin trafi Rocketman – filmowa biografia brytyjskiego piosenkarza Eltona Johna. Poznamy jego historię od samych początków, jako niesamowity pianista, aż po dobrze nam znaną międzynarodową gwiazdę popu. To także uniwersalna opowieść o tym, jak młoda osoba z małego miasteczka, podążając za swoimi marzeniami, osiąga sukces – mierząc się po drodze z różnymi przeciwnościami losu. Poniżej znajdziecie zwiastun filmu.

#4 Miejsce z klimatem

Kawiarnia Magia Cafe Bar zachwyciła Krakowiaków i turystów wyjątkowym klimatem. Zachwycają tutaj przekąski – te słodkie oraz te bardziej wytrawne. Od progu wita gości relaksujący się kot Hipolit, który dodaje jeszcze więcej magii do bajkowej atmosfery kawiarni. Pięknie, przyjemnie i smacznie – czego chcieć więcej? Zajrzyjcie koniecznie na stronę kawiarni TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/ Magia Cafe Bar

#5 Miejsce w sieci

Coraz piękniejsza pogoda za oknem tylko potęguje nasze marzenia o wakacjach. W ramach letnich inspiracji odsyłamy Was więc na bloga podróżniczego Martyna Soul, na którym znajdziecie ogromną ilość ciekawostek i pięknych zdjęć ze słonecznej Toskanii, która aż zapiera dech w piersiach. Artykuł znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Martyna Soul

#6 Wydarzenie

Wszystkich zapalonych czytelników ucieszy zbliżająca się siódma edycja Big Book Festival, która odbędzie się 21 czerwca w Warszawie. Tym razem festiwal zachęca nas do książkowego skoku w bok, który jest głównym tegorocznym tematem. Przez trzy dni będzie dużo czasu i okazji na eksperymenty i sięganie po nowe gatunki, którym chcieliśmy od dawna poświęcić więcej uwagi. Program festiwalu i listę gości zagranicznych znajdziecie TUTAJ. Sprzedaż biletów na wydarzenie zaczyna się już jutro.

wydarzenie książkowe GREEN CANOEźródło: Big Book Festival

#7 Relaks

Karol Śliwka: Polskie Projekty Polscy Projektanci to wystawa ukazująca dorobek twórczy jednego z najwspanialszych polskich projektantów grafiki. Podczas jej zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć jego realizacje, sięgające czasów PRL oraz transformacji ustrojowej, a także te współczesne. Jest to również jedyna taka okazja, aby zapoznać się z tradycyjnym warsztatem grafika. Wernisaż wystawy w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się 6 czerwca. Po szczegółowe informacje odsyłamy Was TUTAJ.

wydarzenie wystawa relaks GREEN CANOEźródło: Element Talks

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.