DO KAWY #180 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #180 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Joannę Jędrzejczyk zna prawie każdy. Mistrzyni MMA, wzór i inspiracja dla wielu ludzi. Ostatnie lata były pełne sukcesów, niestety później przyszły przegrane- zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jej książka „Czarno na białym” to opowieść o tym, że aby uszczęśliwiać innych, sami musimy być szczęśliwi, że życie to nie tylko pasmo zwycięstw. Każda przegrana czegoś uczy, daje nam lekcje i możliwość wyciągania wniosków. Opowieść o tym, że dopóki walczymy, jesteśmy zwycięzcami oraz że przegrana to nie zawsze koniec: „Bywa, że przegrywamy bitwę, żeby wygrać wojnę”. 

 

Źródło: empik.com

 

#2 Muzyka

Kochamy jazzową muzykę. Właśnie dlatego po raz kolejny zapraszamy na koncert do radiowej dwójki. Tym razem wystąpią Bracia Oleś- Bartłomiej i Marcin. W repertuarze, jaki przygotowali dla słuchaczy znajdą się utwory jazzowe, nawiązania do dzieł polskich kompozytorów współczesnych, a także tradycyjna muzyka z terenów dzisiejszego Meksyku. Występ do wysłuchania i obejrzenia już 16 stycznia (sobota) o godzinie 19:00 na antenie Polskiego Radia Dwójki, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

 

Źródło: Polskie Radio.pl

 

#3 Teatr/ kino

Internetowy teatr „The Muba” to miejsce, które umożliwia nam obcowanie ze sztuką w czasie, kiedy dostęp do tradycyjnych form jest niestety ograniczony. Dziś polecamy Wam monodram pt.: „Ja” w wykonaniu Arkadiusza Jakubika. Spektakl w reżyserii Michała Siegoczyńskiego opowiada o gwieździe rocka, która, aby osiągnąć nieśmiertelną sławę, postanawia popełnić samobójstwo.  Ubiega go jednak kolega z zespołu. Jego śmierć jest dla bohatera wstrząsem. Z ironicznego i zabawnego monologu przechodzimy do poważnej i intymnej „spowiedzi”. Obserwujemy walkę z samym sobą oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Monodram można obejrzeć tutaj.

 

Źródło: TheMuba

 

#4 Miejsce z klimatem

„Pierwszy stopień” to niezwykłe miejsce znajdujące się na krakowskim Kazimierzu. Ta pełna zielonych roślin, rodzinna restauracja stała się zielonym sercem Kazimierza. Przepyszne potrawy, dobre wina i domowa atmosfera to wszystko, czego potrzeba, aby mile spędzić wieczór. Mimo panujących obostrzeń wyśmienite potrawy można zamówić na wynos. Ponadto w ofercie znajdziemy wspaniałe boxy z upominkami np. dla babci i dziadka, które skomponowane są z naturalnych i lokalnych smakołyków. Koniecznie zajrzyjcie w to miejsce :)

 

Źródło: Facebook/Pierwszy stopień

 

#5 Miejsce w sieci

Czy zwiedzaliście kiedyś muzeum bez wychodzenia z domu? Wiemy, że to nie to samo co obcowanie ze sztuką oko w oko, ale dopóki muzea nie będą otwarte w tradycyjny sposób warto do nich zajrzeć online. Strona kulturadostepna.pl umożliwia nam między innymi wirtualne spacery po polskich zabytkach. Znajdziemy tu takie miejsca jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, kopalnia soli we Wieliczce czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wspaniała lekcja historii dla całej rodziny. Polecamy.

 

Źródło: wirtualne-spacery.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.