DO KAWY #229 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #229 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś w naszym cyklu DO KAWY polecamy książkę „Potęga codziennych rytuałów”. Każdy z nas je ma:) Dla kogoś codziennym rytuałem jest poranna kawa, ktoś inny dzień zaczyna od ćwiczeń, jeszcze inna osoba nie wyobraża sobie dnia bez telefonu do bliskiej osoby. Co dają nam codziennie powtarzane czynności? Autor książki- Casper ter Kulie pokazuje nam, jak ważne jest pielęgnowanie codzinnych rytuałów oraz to jak bardzo pozytywny wpływ mają na nasze zdrowie psychiczne. Zwłaszcza w dobie pandemii nasza przynależność do grup społecznych jest bardzo silna. Jak celebrować na pozór zwyczajne chwile, aby stały się prawdziwą terapią naszej psychiki? :) Serdecznie polecamy tę książkę:)

źródłó: wydawnictwokobiece.pl

 

#2 Muzyka

Już dziś w Sopocie, w teatrze Boto wystąpi zespół Loveina. Koncert promuje najnowszy singiel zespołu „Jak dawniej”. Loveina to zespół Agaty Leśniewskiej, absolwentki wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami tworzy utwory połączone z harmonijnego jazzu oraz mocniejszych solówek gitary czy pianina. Muzyka ta, pielęgnuje jazzowe korzenie, otwierając się jednocześnie na awangardę. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

źródło: facebook/Loveina

 

#3 Teatr/kino

Dziś zabierzemy Was do Teatru Studio Buffo na spektakl pt. „Imię”. Francuska sztuka w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza została przyjęta przez publiczność bardzo pozytywnie, dlatego ponownie możemy podziwiać go na deskach teatralnych. Akcja sztuki rozgrywa się podczas kolacji, w domu profesora literatury oraz jego małżonki. Zaproszeni goście to dobrzy przyjaciele domu, więc wieczór zapowiada się miły i przewidywalny. Czy aby  na pewno taki będzie? Koniecznie musicie dowiedzieć się osobiście :) Bilety można nabyć  na stronie: kupbilecik.pl.

źródło:teatrstudiobuffo.com

 

#4 Miejsce z klimatem

Ten rok ogłaszamy rokiem nowych doświadczeń:) Zmieńmy swoje plany, posmakujmy czegoś, o czym zawsze po cichu marzyliśmy:) Odkąd usłyszeliśmy o bosym spacerowaniu po Puszczy Białowieskiej, to nie możemy przestać się tym pomysłem zachwycać;) Dr Katarzyna Siemonienko jest psychiatrą oraz licencjonownym przewodnikiem po Puszczy. Właśnie Pani Kasia organizuje spacerowanie po Puszczy i przekonuje, że ma ono same zalety. Wdychanie olejków eterycznych z drzew, słuchanie lasu oraz obcowanie z nim boso relaksuje nas i wycisza. Więcej informacji znajdziecie  TUTAJ. Gorąco polecamy :)

źródło:slowhop.com

 

#5 Miejsce w sieci

Znacie już dobrze nasze umiłowanie do sztuki oraz do tego, aby wspierać małe firmy i twórców. Właśnie dlatego szukamy ciekawych stron, poprzez które możecie zamawiać wspaniałe rękodzieło. Na stronie Artyferia.pl znajdziecie same perełki- biżuterię, dodatki oraz dekoracje domowe, wszystko wyjątkowe i niepowtarzalne;) Polecamy serdecznie;)

źródło:artyferia.pl

#6 Relaks

Zapewne wiele z Was słyszało już o masażu bańką chińska. Zazwyczaj polecana jest jako sposób na pozbycie się cellulitu. A czy wiecie, że masaż bańką chińską jest także wykonywany w formie relaksacyjnej? Zazwyczaj masuje się w ten sposób plecy, kark i ramiona. Delikatne podciśnienie stymuluje i rozluźnia spięte mięśnie. Zabieg połączony z aromaterapią jest idealnym zakończeniem męczącego tygodnia. Dasz się skusić? :)

źródło:siluetta.com

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.