DO KAWY #89 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #89 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Nowa powieść Wiesława Myśliwskiego, znakomitego polskiego pisarza dwukrotnie uhonorowanego literacką Nagrodą NIKE jest już w sprzedaży. Ucho Igielne ukazuje polską historię ze wszystkimi jej bolesnymi aspektami, ale przede wszystkim skupia się na tym jak czas i doświadczenia wpływają na ludzi umysł. Lektura ta jest pełna wnikliwych obserwacji uczuć oraz przemyśleń człowieka na temat młodości i starości. Jednak sentymentalny powrót do świata dzieciństwa niekoniecznie oznacza przyjemną podróż w czasie. Książkę możemy znaleźć TUTAJ.

lektura DO KAWYźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Już 17 listopada w Szczecinie na Netto Arenie będziemy mieli okazję posłuchać najwspanialszych utworów muzyki filmowej Hansa Zimmera, prawdziwego wizjonera w muzycznym świecie filmowym, w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora. Natomiast drugie widowisko odbędzie się w Krakowie 2 lutego 2019 roku. Podczas koncertu Hans Zimmer Tribute Show orkiestra wykona motywy przewodnie z filmów takich jak: Gladiator, Incepcja, Trylogia Mrocznego Rycerza, Król Lew, czy Piraci z Karaibów. Wszystkie koncerty muzyki filmowej to wyjątkowe przeżycie, szczególnie dla fanów gatunku. Dodatkowym urozmaiceniem będzie projekcja fragmentów filmów. Bilety dostępne są tutaj.

lektura DO KAWYźródło: szczecin.naszemiasto.pl

#3 Teatr/Kino

Dzisiaj swoją premierę kinową ma nowy film Marka Koterskiego, znanego nam świetnie przede wszystkim jako reżyser Dnia Świra. Film 7 uczuć opowiada historię Adasia Miauczyńskiego, który w ramach psychoterapii powraca do czasów dzieciństwa, aby nauczyć się przeżywania podstawowych uczuć. Radość, złość, smutek, strach, wstyd, samotność i poczucie winy to tytułowe siedem uczuć składających się na elementarz, którego znajomość jest konieczna w dorosłym życiu. Podróż w przeszłość niesie za sobą wiele nieoczekiwanych zabawnych sytuacji, ale również szereg refleksji i wzruszeń. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun filmu.

#4 Miejsce z klimatem

Ropki w Beskidzie Niskim to miejsce, które zachowało swój unikalny charakter aż do dzisiaj. Jest dalekie od zgiełku miast i otoczone zapierającymi dech w piersiach widokami, dlatego nadaje się doskonale na wypoczynek o każdej porze roku. Kiedyś była to wioska pełna drewnianych chyż, po których pozostałością są Manichatki. Są to domy zbudowane tak, aby odzwierciedlały wyglądem dawne wiejskie chaty i jednocześnie były bardzo wygodne i funkcjonalne. Polecamy je wszystkim, którzy uwielbiają obcowanie z naturą oraz cenią sobie ciszę i spokój. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

lektura DO KAWYźródło: Manichatki

#5 Miejsce w sieci

Czasami ciężko zachęcić małe dzieci do jedzenia – szczególnie tego zdrowego. Warzywa są dla nich najtrudniejszym orzechem do zgryzienia i wydają się najmniej atrakcyjne. Radzenie sobie z tym problemem najlepiej zacząć jak najwcześniej po to, aby nasze pociechy oswoiły się ze smakiem. Jeżeli nie macie pomysłu jak podjąć pierwsze działania, to polecamy Wam artykuł z magazynu Mint – 7 pomysłów jak przygotować warzywa, aby smakowały dzieciom. Znajdziecie w nim świetne przepisy na każde danie, które zasmakują nawet największym niejadkom.

lektura DO KAWYźródło: Mintmag

#6 Wydarzenie

Od 21 września do 28 października trwa 9. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w grafice”: Hybryda. Odbywa się ono cyklicznie od połowy lat 80. w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu i prezentuje zmieniające się tendencje w grafice warsztatowej. Tegoroczna edycja zatytułowana Hybryda skupi się na temacie wzbogacania grafiki innymi środkami wyrazu. Wystawa odpowiadać będzie na pytanie, czy wpływ środków innych mediów urozmaica przekaz, czy też prowadzi do zatracenia oryginalności i charakteru dziedziny. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy TUTAJ.

lektura DO KAWYźródło: Facebook

#7 Relax

Już w niedzielę zaczyna się 9. Festiwal Literacki Zebrane i potrwa do 17 października. W lokalu Zmiana Klimatu w Białymstoku odbędą się spotkania z dwunastoma autorami, z którymi jak co roku nawiążą się ciekawe dyskusje książkowe. Tegoroczna impreza zakończy się koncertem Piotra Bukartyka. Możemy również liczyć na festiwalową księgarnie, w której zakupimy mnóstwo lektur na jesienne wieczory. Szczegółowy program festiwalu znajduje się TUTAJ.

lektura DO KAWYźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.