DO KAWY #107 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #107 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Weronika Nawara na swoim blogu W czepku urodzona pisze o tym, czym zajmuje się na co dzień – czyli pielęgniarstwie. Niedawno miała miejsce premiera jej książki o tytule W czepku urodzone. Jej tematyka nie odchodzi daleko od blogowych wpisów autorki, ponieważ przedstawia życie pacjentów i pracowników szpitala z perspektywy pielęgniarek. Weronika Nawara przelała na papier swoje przemyślenia i odczucia oraz przeprowadziła wiele wywiadów, aby pokazać, dlaczego pielęgniarstwo to coś więcej, niż tylko zawód. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Szymon Mika wraz ze swoim trio i kilkoma specjalnymi gośćmi nagrali płytę Togetherness. Utwory, które się na niej znalazły, wspaniale oddają najważniejsze cechy muzyki jazzowej. Czuć w nich ogromną swobodę i indywidualny sposób wyrazu każdego z artystów. Mimo odmiennych wrażliwości muzycznych udało się im jednak stworzyć wspólną historię zapoczątkowaną kompozycjami lidera. Płyta dostępna jest np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

W lutym do kin trafił film Green Book opowiadający historię dwóch mężczyzn o zupełnie odmiennej przeszłości, poglądach i charakterach. Ich wspólna podróż pokazuje jak bardzo przeciwieństwa się przyciągają, oraz że ludzie zmieniają się pod wpływem innych. Komediodramat Petera Farrelly’ego udowadnia, że przyjaźń może narodzić się w nawet najdziwniejszych okolicznościach. Zwiastun znajdziecie poniżej.

#4 Miejsce z klimatem

Wszystkich pragnących kilku dni wolności od zatłoczonych ulic i szybkiego życia miejskiego zapraszamy do zapoznania się z ofertą Agroturystyki Polesie. Tutaj na łonie natury możemy się zrelaksować w przyjemnej i spokojnej atmosferze. W Poleskim Parku Narodowym znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych, na których podczas wędrówki mamy okazję podziwiać walory przyrodnicze okolicy. Po całym dniu korzystania z atrakcji czeka na nas odpoczynek w przestronnych i stylowo urządzonych pokojach. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Polesie.info

#5 Miejsce w sieci

Interesują Was najnowsze pomysły światowej sławy projektantów mody? Jeśli lubicie przyglądać się wybiegom i śledzić na bieżąco zmieniające się trendy, to odsyłamy Was do strony magazynu Vogue, gdzie możecie przeglądać ubrania wszystkich projektantów z każdego sezonu, które pojawił się na najważniejszych pokazach mody.

do kawy GREEN CANOEźródło: Vogue

#6 Wydarzenie

Przenosimy się na polskie wybiegi. 9 i 10 marca odbędzie się w Warszawie 13. edycja Slow Fashion. Targi mody będą obfitowały w kolekcje marek odzieżowych oraz tych oferujących różnorodne dodatki i akcesoria. Poza stoiskami z ubraniami czekają na nas także warsztaty szycia, naturalne kosmetyki, zabiegi kosmetyczne, strefa slow food oraz zajęcia dla dzieci. Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Slow Fashion

#7 Relaks

2 marca organizowane będą pierwsze Targi Sztuki Dostępnej, na których obejrzymy i zakupimy unikalne dzieła sztuki. Podczas pierwszej edycji wydarzenia galerie i indywidualni artyści z całej Polski zaprezentują dzieła współczesne z różnych dziedzin sztuki – malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii oraz ceramiki i tkaniny artystycznej. Aby wziąć udział w targach, nie musimy być koneserami sztuki. Jedyne czego nam potrzeba to wrażliwość artystyczna. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 22 lutego 2019 (10:48)

    Greenbook! Planuję obejrzeć od nie wiem już kiedy!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.